українська російська англійська
Уряд вживає заходи для недопущення дефіциту пального на ринку нафтопродуктів
01.09.2011 | 13:23
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначив, що Уряд ретельно відстежує ситуацію на ринку нафтопродуктів і вживає заходи для стабілізації цін та недопущення дефіциту пального. Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр».

Зокрема, Міністр підкреслив, що український ринок нафтопродуктів поки що залишається залежним від імпорту, частка якого зросла із 15% у 2004 році до 60% загального об’єму пального.

«Зараз Уряд вживає заходи для того, аби повернути ситуацію 2004 року. Тому що переробка нафти в країні – це робочі місця, це наповнення бюджету», - наголосив Юрій Бойко.

Тому, враховуючи чутливість українського ринку нафтопродуктів до імпортної сировини, Уряд продовжує вживати заходів для уникнення дефіциту пального на ринку.

«Ми дуже чітко слідкуємо за тим, щоб у нас не було дефіциту пального, як це, на жаль, сталося у наших сусідів. Щотижня у нас засідає Експертно-аналітична група з учасниками ринку, дивимося скільки ресурсу, скільки зайшло нафти, скільки зайшло бензину і дизпалива, скільки перероблено підприємствами, яка цінова політика», - повідомив Юрій Бойко.

Міністр зауважив, що Уряд враховує коливання цін на нафту у світі, використовуючи ринкові механізми при розрахунках, для стабілізації цін на ринку нафтопродуктів.

«В Україні діє ринковий механізм, згідно з яким ми здійснюємо розрахунки. Якщо йде коливання цін на нафту, ми відповідним чином реагуємо і відсікаємо спекулятивну складову. Це головне, що робить Уряд, він так робитиме і далі», - наголосив Юрій Бойко.

 

 

версія для друку