українська російська англійська
Андрій Клюєв відкрив новозбудовану школу та вручив ключі від 38 шкільних автобусів керівникам районів Одеської області
01.09.2011 | 13:30
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Якісна шкільна освіта та виховання – важливий чинник для успіху країни, заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв під час церемонії відкриття новозбудованої Олександрівської загальноосвітньої школи на Одещині.

Андрій Клюєв повідомив, що невипадково відвідав саме цю школу, адже вона є однією із найстаріших в Україні – їй більше 170 років.

«Ця школа випускатиме людей, які будуть працювати на Україну, на розвиток її економіки і культури. Я хочу побажати учням, вчителям та батькам, щоб в цій школі навчалося якомога більше дітей, і щоб вони навчалися якомога краще. Щоб вони завжди були щасливими та достойними своїх батьків», - заявив Андрій Клюєв.

«Я хочу побажати удачі та натхнення вчителям, адже на вас лежить величезна відповідальність передавати знання та життєвий досвід учням, щоб вони ставали достойними членами суспільства», - сказав Перший віце-прем‘єр-міністр.

Андрій Клюєв вручив керівникам районів області ключі від 38 шкільних автобусів.

Перший заступник глави Уряду України також оглянув класи нової будівлі школи і посадив дерево на шкільному подвір‘ї.

Після огляду новозбудованого шкільного стадіону Перший віце-прем‘єр-міністр коротко зіграв зі школярами у футбол.

За словами Голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука, цього року в Одеській області було вже відкрито 5 новозбудованих шкіл, а до кінця року планується відкрити ще 2. Він також повідомив, що цього року область є лідером із закупівлі нових шкільних автобусів.

Олександрівська  школа відкрилась в 40-х роках ХІХ століття  як  дворічна церковно-приходська. У 1903 році  побудовано нове приміщення для початкової  школи, яке збереглося до сьогоднішнього дня.

У 1961-1962р.р. почалося активне будівництво м. Іллічівська, Іллічівського морського порту, судноремонтного заводу.  Силами заводу для школи побудовано 4 класні кімнати і спортивна зала. У 1961 р. школа стає восьмирічною.   До 1970 року чисельність учнів збільшується до 700, відкривається їдальня, добудовуються спортивна та актова зали, вводиться в експлуатацію  двоповерховий навчальний  корпус.  З 1966 року школа починає працювати як середня.

За 100 років Олександрівську школу закінчили близько 40 тисяч учнів. До 2011 року Олександрівська загальноосвітня школа розміщувалась  в 5 пристосованих приміщеннях,  технічний стан яких  був незадовільним.  У селищі Олександрівка проживає 650 дітей шкільного віку, в школі навчалось 392 учні. Інші діти змушені були їздити  на навчання  до шкіл м. Іллічівськ.

Побудований новий триповерховий корпус, реконструйовано старе приміщення. Вартість будівництва приміщення навчального закладу та  шкільного обладнання  складає  33,9 млн. грн.

У новій школі функціонують: актова зала на 150 місць, їдальня на 120 місць, стоматологічний кабінет, спортивна зала, тренажерний зал, зручні роздягальні з душовими кімнатами, бібліотека з читальним залом, власний радіовузол, просторі навчальні кабінети, майстерні, кімнати для гурткової роботи, кабінети для роботи групи продовженого дня,  спальна кімната на 30 місць.

Навчальні кабінети відповідають сучасним вимогам: обладнані антисколіозними столами, зручними меблями, наочними посібниками. Для забезпечення якісного навчально-виховного процесу придбано дві інтерактивні дошки,  15 кабінетів обладнані мультимедійними проекторами з ноутбуками та екранами, встановлено сучасну техніку у кабінет інформатики,  створено лінгафонний кабінет.

На території школи розміщений спортивний комплекс, який має футбольне поле зі штучним покриттям, баскетбольний та гандбольний майданчики, бігові доріжки, ігровий комплекс для молодших школярів.

версія для друку