українська російська англійська
Микола Азаров: Навіть міністри Тимошенко відмовились підписувати директиви на укладання кабальних газових угод 2009 року
01.09.2011 | 14:30
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Навіть Міністри Уряду Юлії Тимошенко відмовились підписувати директиви на укладання з керівництвом Росії кабальних газових угод 2009 року. Про це заявив Прем‘єр-міністр України Микола Азаров у ході лекції «Місце і перспективи України в нестабільному і мінливому світі» в Київському національному університеті імені Т.Г.Шевченка.

Прем‘єр-міністр підкреслив, що коли на розгляд Уряду Тимошенко винесли директиви газового договору і Юлія Тимошенко попросила членів Уряду затвердити їх та взяти за це колективну відповідальність - урядовці відмовилися зробити це. «З вас хтось підписав би такі директиви? – звернувся Микола Азаров до студентів, – підніміть руку, хто підписав би? – ніхто не підписав би», - сказав Микола Азаров. За його словами, умови газових контрактів, були настільки очевидно невигідними для України, що навіть Уряд Тимошенко відмовився їх схвалити.

«Знаючи прекрасно, що Уряд ці директиви не затверджував і ніколи в житті не затвердить, Юлія Тимошенко створила фальшивку під назвою «директиви Уряду України», поставила свій підпис, печатку Кабінету Міністрів і дала на виконання Голові НАК «Нафтогаз України» Олегу Дубині», - зазначив Микола Азаров.

Глава Уряду нагадав, що до укладення газових контрактів 2009 року була домовленість із Росією про те, що щорічно підписується додаткова угода, яка визначає обсяги постачань газу, вартість транзиту та ціну на газ.

«Згідно з підписаною Тимошенко угодою, Україна протягом 10 років зобов'язується щорічно закуповувати приблизно 40 мільярдів кубічних метрів газу. І якщо раптом Україна не закуповує відповідний обсяг газу, то все одно має платити за цей обсяг і до того ж ще й виплачувати штрафні санкції - 150% вартості газу за недобір влітку і до 300% за недобір газу взимку», - наголосив Микола Азаров, підкресливши, що кабальні газові угоди 2009 року абсолютно несправедливі і їх необхідно переглянути.

версія для друку