українська російська англійська
Микола Азаров: Газовий контракт 2009 року суперечить міждержавним угодам України і Росії
02.09.2011 | 13:22
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Газовий контракт 2009 року суперечить міждержавним угодам України і Росії. Про це заявив у п'ятницю Прем'єр-міністр України Микола Азаров на брифінгу у Києві після відвідання приватного підприємства "Ярослав".

Микола Азаров підкреслив, що ратифіковані міждержавні угоди у газовій сфері вищі, ніж господарський контракт, підписаний НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром".

Прем'єр повідомив, що надіслав листа Главі Уряду РФ Володимиру Путіну, в якому підкреслюється необхідність виконання міждержавного договору 2004 року щодо газу.

"Ми надіслали на адресу Уряду Росії листа, в якому виклали наші аргументи. Відповідно до міжурядової угоди, ратифікованої Верховною Радою України і Державною Думою РФ, що набрала чинності у 2004 році, щорічних обсяги поставок газу, умови транзиту та ціна визначаються спеціальним міжурядовим протоколом. На превеликий жаль, починаючи з 2005 року це положення, що має силу міждержавної угоди, яка є вищою за господарські контракти, і, природно, вищою за внутрішньодержавне законодавство, ні разу не виконувалося. І тому ми вважаємо, що контракт, який було укладено у січні 2009 року, суперечить, принаймні, тій частині, яка стосується щорічних уточнень угод, і вони не виконуються. Тому у нас є всі підстави запропонувати Уряду Росії відповідно до міждержавної угоди провести переговори щодо уточнення обсягів поставки газу на 2012 рік, умов поставки газу, умов транзиту", - заявив Микола Азаров.

Він додав, що сьогодні у ході саміту глав держави СНД Президент Віктор Янукович зустрінеться з Президентом РФ Дмитром Медведєвим і обговорить тему газових домовленостей.

"Це наша пряма пропозиція - провести черговий раунд переговорів і, нарешті, вирішити цю проблему", - зазначив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду також поцікавився у представників підприємства "Ярослав" про складову газу у вироблюваній продукції, на що йому навели останні розрахунки: 10-15%.

Прем'єр-міністр підкреслив, що ціна російського газу - це принципове питання для економіки України, оскільки вона формує структуру собівартості більшості українських товарів.

 

версія для друку