українська російська англійська
У поточному році спостерігається тенденція до зменшення в Україні кількості пожеж
02.09.2011 | 14:19
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки

Кількість пожеж у державі станом на 1 вересня поточного року зменшилася майже на 9%. Про це повідомив під час відеоконференції в Кабінеті Міністрів України Голова Державної інспекції техногенної безпеки України Ернест Михайлович Улинець.

З початку року в державі виникло близько 39 тис. пожеж, внаслідок яких загинуло 1700 громадян та ще 1050 отримали травми. Більшість пожеж виникла в житловому секторі – це понад 28 тис. випадків, 40% з яких – безпосередньо в помешканнях громадян.

Основною причиною пожеж залишається необережне поводження з вогнем самої людини – 60% загальної кількості. На другому місці – пожежі, спричинені порушенням правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок – понад 20%.

Значних збитків державі завдають підпали. У середньому матеріальні втрати від пожеж, спричинених підпалами,  перевищують 85 тис. грн., коли взагалі по державі однією пожежею наноситься збитків десь на 49 тис. грн.

Загалом, з початку року вогнем знищено та пошкоджено майна на суму майже 550 млн. грн., витрати держави на ліквідацію пожеж та їх наслідків перевищили 1 млрд. 100 млн. грн. Це майже на 20% більше минулорічних показників.

У середньому, щодня виникає 160 пожеж, гине 7 і отримує травми 4 громадян. Вогнем знищується або пошкоджується 59 будівель і 8 одиниць транспортних засобів. Щоденні втрати від пожеж становлять понад 8 млн. грн.

 

версія для друку