українська російська англійська
Держземагентство планує ліквідувати черги з видачі держактів упродовж двох місяців
02.09.2011 | 14:38
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Державне агентство земельних ресурсів України оголошує безпрецедентну кампанію з ліквідації затримок реєстрації та видачі державних актів на право власності земельними ділянками.

Сьогодні у м. Вишневому було вручено держакти місцевим жителям. У заходах, зокрема взяли участь Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко, Голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк.

Починаючи з 2000-х років, в Україні почав формуватися негативний образ закорумпованості органів влади у земельній сфері. Масове хабарництво призвело до  штучного створення черг, незрозумілих процедур оформлення документів, тіньового ринку бланків, багаторічних затримок з реєстрації прав власності та видачі державних актів. Загалом по Україні більше сотні тисяч громадян, які подали правильно оформлені документи, роками чекають видачі документів на право власності на землю.

У рамках національного курсу Президента України Віктора Януковича щодо боротьби з корупцією Держземагентство планує ліквідувати черги та затримки видачі актів по всій території України протягом найближчих двох місяців. За період з вересня по жовтень 2011 року планується видати близько ста тисяч актів.

Територіальні органи Держкомзему переходять в режим щоденного прийому громадян та безперебійної видачі державних актів. З кінця серпня в Україні запрацювала перехідна автоматизована система реєстрації - віднині всі процеси автоматизовані, вперше записи здійснюються без внесення даних до паперових книг. З 2012 року в Україні буде запущена повноцінна автоматизована система ведення державного земельного кадастру в рамках нещодавно прийнятого Закону «Про державний земельний кадастр». Також  Законом запроваджуються спрощені процедури реєстрації в чіткі і короткі терміни та вводиться комфортне обслуговування громадян за принципом єдиного вікна.

Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко зазначає, що однією зі складових земельної реформи є наведення порядку в органах земельної сфери, ліквідація черг та будь-яких проявів хабарництва. «Вже найближчим часом громадяни на власному досвіді відчують комфортність роботи з нами. Робота Держземагентства стане прозорою та зрозумілою, громадянам більше не треба розриватися між кабінетами чиновників та роками чекати на оформлення документів», - зазначає він.

Спільними зусиллями Держземагентства та органів місцевого самоврядування по всій території України сформовані мобільні групи з видачі актів. Показовою стане Київська область, де загальна заборгованість складала понад 32 000 актів. Вже сьогодні територіальні органи Держкомзему Київської області готові видати близько 20 000 актів. 2 вересня планується видача до 3 000 актів у більшості районів області. Зокрема, у Києво-Святошинському районі буде видано 176 державних актів працівникам соціальної сфери, земельні ділянки яких знаходяться в Михайлівсько-Рубежівській сільській раді.

За словами Голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка, однією з найбільших проблем області є несанкціонована роздача земель. «Ми й надалі робитимемо все можливе задля повернення розбазарених гектарів їхньому справжньому власнику – народу», - зауважує Анатолій Присяжнюк.

 

версія для друку