українська російська англійська
Особлива увага - об'єктам з масовим перебуванням людей
02.09.2011 | 15:48
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки

Забезпечення пожежної безпеки місць з масовим перебуванням людей – основне завдання, що стоїть перед інженерно-інспекторським складом підрозділів Державної інспекції техногенної безпеки України, наголосив на відео конференції в Кабінеті Міністрів України Голова Держтехногенбезпеки Ернест Михайлович Улинець.

Протягом липня 2011 року перевірено 63299 об’єктів, у тому числі, 25949 об’єктів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, 2961 - Міністерства охорони здоров’я, 1421 - Міністерства соціальної політики, 11341 – Міністерства культури і 21627 - інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій незалежно від їх відомчої приналежності та форм власності. Із запропонованих до виконання 983,7 тис. заходів понад 218,4 тис. залишилися невиконаними.

На сьогодні, понад 14,4 тис. об’єктів не забезпечено достатньою кількістю первинних засобів пожежогасіння, у користуванні знаходяться несертифіковані або давно зняті з виробництва вогнегасники. Не забезпечено необхідним запасом води для цілей пожежогасіння 4,3 тис. об’єктів, на 5,9 тис. об’єктах системи водопостачання підлягають ремонту.

Під час перевірок виявлено численні порушення в утриманні шляхів евакуації, а на 2627 об’єктах вони підлягають переплануванню.

Повільно здійснюються заходи щодо обладнання будівель і приміщень системами протипожежної автоматики та ремонту існуючих систем. На зазначених об’єктах такими системами необхідно ще обладнати близько 22,3 тис. будівель і приміщень, на 12,6 тис. об’єктах ці системи ніким не обслуговуються, внаслідок чого на 12,5 тис. об’єктах вони перебувають у непрацездатному стані.

За порушення та невиконання встановлених законодавством вимог пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто близько 36 тис. посадових осіб. Тимчасово, до усунення недоліків, призупинялась експлуатація понад 17,3 тис. будівель, споруд і приміщень.

 

версія для друку