українська російська англійська
Андрій Клюєв: Українські сільськогосподарські підприємства мають працювати на техніці вітчизняного виробництва
02.09.2011 | 16:16
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Україна має великий потенціал для розвитку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв у смт. Дослідницьке Васильківського району Київської області на нараді.

Андрій Клюєв зазначив, що Україна є аграрною державою і має всі шанси стати потужним гравцем на світовому ринку як сільгосппродукції, так і сільськогосподарської техніки. Досягти цього, за його словами, дозволяють і природно-кліматичні умови, і наявність родючих ґрунтів та трудового і наукового потенціалу. Зважаючи на це в Україні завжди буде існувати велика потреба в високоефективній техніці для агропромислового комплексу.

Проте, за словами Андрія Клюєва, сьогодні забезпеченість вітчизняних аграрних підприємств технікою є недостатньою, водночас її рівень вже не відповідає сучасним вимогам. Перший віце-прем’єр-міністр України повідомив, що за останні 10 років парк зернозбиральних комбайнів та тракторів усіх марок через фізичний знос скоротився у 2 рази, а парк кормозбиральних комбайнів – на 70%. Загалом забезпечення аграрних підприємств сільгоспмашинами на сьогодні становить від 45 до 80% технологічної потреби.

Для виправлення ситуації щорічне постачання техніки має становити не менше 10-15% від наявної. «Це дозволить не тільки повністю оновлювати машино-тракторний парк АПК кожні 6-10 років, а й забезпечувати стабільну роботу українських машинобудівних підприємств та їх суміжників»,  - наголосив урядовець.

Він зазначив, що Уряд продовжуватиме започатковані заходи державної підтримки вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки. Зокрема, шляхом здешевлення кредитів для її виробників, часткової компенсації вартості її закупівлі для аграріїв, фінансового лізингу.

«З урахуванням системного підходу до імпортозаміщення, нам необхідно організовувати випуск сільськогосподарської техніки, аналоги якої не виробляються в Україні», - відзначив  Перший  віце-прем’єр-міністр.

Крім того, актуальним на сьогоднішній день є постачання  не тільки окремих одиниць сільськогосподарської техніки, а всього технологічного комплексу, заявив Андрій Клюєв. Він зауважив, що спеціалізацію і промислову кооперацію в сільськогосподарському машинобудуванні необхідно орієнтувати на створення замкнутих циклів виробництва у середині країни з високим ступенем їх науково-технічного забезпечення.

Андрій Клюєв зауважив, що одним з факторів гальмування розвитку вітчизняного сільгоспмашинобудування є збільшення придбання іноземної техніки. За його словами, необхідно невідкладно посилити контроль за ввезенням на митну територію України відповідної техніки та комплектувальних виробів іноземного виробництва.

«У перспективі сільськогосподарське машинобудування повинно зайняти більш вагоме місце як у структурі промисловості, так і у формуванні експорту України», - наголосив Андрій Клюєв та додав, що для цього необхідно створювати сприятливі інвестиційні умови для розгортання із провідними світовими виробниками спільних виробництв, перш за все, на території України. За його словами, необхідно залучати закордонних профільних інвесторів, які володіють передовими технологіями та здатні налагодити виробництво на українських потужностях.

«Сільськогосподарську техніку треба виробляти на вітчизняних підприємствах у достатньому обсязі. У цьому, в першу чергу, зацікавлений Уряд та Президент України Віктор Янукович», - підкреслив Андрій Клюєв. Він додав, що Президент України доручив зайнятися цим питання першочергово. Зокрема, розробити стимули для розвитку сільгоспмашинобудування, щоб фермери мали можливість придбати вітчизняну продукцію: «Якщо необхідні кошти - вони будуть виділятися, але треба щоб підприємства працювали, створювали нові робочі місця, щоб наш товаровиробник працював на українській сільгосптехніці».

Крім того, перший заступник Глави Уряду України наголосив, що значною мірою втрачено кадровий потенціал сільгоспмашинобудування. «Постає гостра необхідність у забезпеченні підвищення кваліфікаційного рівня фахівців цієї галузі, запровадженні відповідних програм обміну досвідом з фахівцями передових світових компаній та навчальних закладів у галузі виробництва та обслуговування сільськогосподарської техніки», - підкреслив він.

версія для друку