українська російська англійська
Андрій Клюєв визначив першочергові кроки для розвитку сільськогосподарського машинобудування
02.09.2011 | 16:49
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв поставив ряд завдань міністерствам та відомствам щодо підтримки розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу. Про це він заявив за підсумками виїзної наради у смт. Дослідницьке, Васильківського району Київської області.

За його словами, до 15 вересня Міністерство аграрної політики та продовольства України повинно сформувати державне замовлення на 2012 рік на сільськогосподарську техніку, а також подати пропозиції щодо державного замовлення на 2013-15 роки.

Андрій Клюєв також заявив, що Мінарополітики разом з Державним агентством України з управління державними корпоративними правами та майном повинні забезпечити підписання ф’ючерсних контрактів між сільськогосподарськими виробниками та вітчизняними виробниками відповідної техніки на 2012 рік.

Перший віце-прем‘єр-міністр також доручив подати пропозиції щодо сум коштів, які буде виділено з державного бюджету на здешевлення кредитів для вітчизняних сільгоспвиробників на придбання вітчизняної техніки. За його словами, все це треба зробити до 15 вересня, щоб ці суми були враховані в проекті державного бюджету на наступний рік. Андрій Клюєв також доручив Мінфіну разом із НБУ визначити механізми кредитної підтримки сільгоспвиробників на придбання техніки вітчизняного виробництва. Він також додав, що відповідні заходи треба буде передбачити у Державній програмі економічного і соціального розвитку України на 2013-2015 роки.

Андрій Клюєв поставив завдання Мінекономрозвитку розробити програму стимулювання експорту сільськогосподарської техніки.

Мінекономрозвитку разом з Мінагрополітики та Агентством Держмайна отримали доручення створити реєстр виробників техніки для вітчизняного сільського господарства, а також програми розвитку цих підприємств.

Перший віце-прем‘єр-міністр доручив Агентству Держмайна разом з Мінагрополітики створити мережу сервісних центрів для після продажного обслуговування сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. Він заявив, що міністерства та керівники областей повинні створити всі умови щоб в достатньо короткі терміни створити таку мережу. «Лише створивши систему сервіс-центрів ви зможете ефективно конкурувати на вітчизняному ринку», – заявив Андрій Клюєв.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк запропонував створити таку мережу на базі професійних учбових закладів, яких  є достатньо по всій Україні. За його словами: «Таким чином вітчизняні аграрії отримають сервіс, а студенти – майбутні працівники галузі – відповідний практичний досвід».

Мінекономрозвитку разом Агентством Держмайна та Мінагрополітики доручено розробити заходи з регулювання імпорту сільськогосподарської техніки в рамках механізмів СОТ. Україна має всі можливості увести певні обмеження для ввезення техніки, аналог якої виробляється в Україні, заявив перший заступник глави Кабінету Міністрів.

За його словами, за 7 місяців поточного року зростання економіки України зафіксовано на рівні 5% ВВП. Всі галузі показують зростання окрім двох: нафтопереробки та переробки аграрної продукції, повідомив Андрій Клюєв.

Він відзначив, що з нафтопереробною галуззю все зрозуміло - це сталося в тому числі через зупинку Одеського НПЗ. А от щодо другої - Мінагрополітики необхідно розробити заходи щодо стимулювання та довгострокового розвитку галузі переробки сільськогосподарської продукції.

Андрій Клюєв також заявив, що необхідно розробити проект закону, щодо звільнення від ПДВ та ввізного мита імпорту технологій та обладнання для реконструкції і модернізації вітчизняних підприємств сільгоспмашинобудування.

Він заявив, що у кожному регіоні необхідно створити механізовані  підприємства, які б мали можливість закупити комплект вітчизняної сільськогосподарської техніки для надання послуг дрібним та середнім господарствам, які не мають змоги придбати весь асортимент техніки для підвищення ефективності своєї роботи.

Окрім того, Андрій Клюєв доручив Мінекономрозвитку разом з Агентством Держмайна розробити термінові заходи для стимулювання вітчизняних виробників значно підвищувати якість власної продукції.

Агентство Держмайна отримало доручення закінчити акціонування та приватизацію підприємств галузі. Головна ціль, за словами Андрія Клюєва,  - підвищити ефективність їхньої роботи. «Мінімум державної власності – максимум  дії ринкових механізмів. А завдання Держави - максимально стимулювати розвиток цих підприємств через залучення інвестицій в модернізацію та нарощування виробництва», - заявив Перший віце-прем‘єр-міністр.

Він відзначив, що всі вищезгадані пропозиції та документи повинні бути подані на його розгляд до 15 вересня.

Андрій Клюєв також звернувся до виробників вітчизняного сільгоспмашинобудування із закликом терміново надати конкретні пропозиції. Він підкреслив: «Уряд чекає від вас термінового створення мережі сервісних центрів для обслуговування власної техніки».

«Працюйте і створюйте нові робочі місця, підвищуйте якість продукції, закуповуйте найкращі світові технології, але Ви маєте забезпечувати вітчизняних аграріїв якісною технікою, а ми створимо для цього всі умови», - заявив Андрій Клюєв.

 

 

версія для друку