українська російська англійська
Україна пропонує Саудівській Аравії довгострокову програму співпраці в АПК
02.09.2011 | 19:59
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна пропонує Саудівській Аравії довгостроковий план співробітництва в агропромисловому комплексі. Про це заявив у п'ятницю Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Міністром фінансів Саудівської Аравії Ібрагімом аль-Ассафом.

хотів би запропонувати Вашому Уряду конкретний план співробітництва. Ми могли б запланувати на кожен рік обсяг необхідного вам імпорту ячменю. Ми можемо вирощувати ячменю стільки, скільки Вам потрібно. Але нам потрібна впевненість, щоб щорічно планувати визначені площі під вирощування ячменю, гарантуватимемо якість, обсяги та строки поставок. Це була б співпраця вже на довготерміновій основі. Те ж саме ми могли б зробити і в галузі виробництва інших продуктів харчування", - зазначив Микола Азаров.

Він додав, що Україна потребує серйозних, стабільних покупців своєї аграрної продукції на роки вперед.

Крім того, Глава Уряду підкреслив, що Україна працює над диверсифікацією джерел поставок нафти й газу, оскільки ціна на імпортний російський газ є неприйнятною.

Микола Азаров зазначив, що Україна також збільшуватиме видобуток власних вуглеводнів. За словами Прем'єра, Україна має гарантовано близько 1 трлн. куб. м. розвіданих родовищ газу і близько 20 трлн куб. м газу, які потребують розвідки.

"Україна потребує співпраці в освоєнні цих ресурсів", - уточнив Микола Азаров.

Міністр фінансів Саудівської Аравії підтримав пропозицію Глави українського Уряду стосовно співпраці в АПК.

Водночас Ібрагім аль-Ассаф додав, що Саудівська Аравія готова нарощувати видобуток нафти: "Ми можемо виробляти стільки нафти, скільки вам потрібно. Ви будете виробляти більше зерна, а ми збільшимо видобуток нафти".

 

 

версія для друку