українська російська англійська
Микола Азаров: Україна запрошує Росію взяти участь у роботі нової компанії з видобутку газу
05.09.2011 | 18:01
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров запросив російську сторону взяти участь у новій газовидобувній компанії, яка буде створена після реструктуризації НАК "Нафтогаз України". Про це він заявив під час спілкування з журналістами у Києві.

Прем'єр-міністр спрогнозував, що ця компанія зможе отримати ліцензію на видобуток приблизно 1 трлн. кубометрів природного газу. "Нафтогаз буде реформовано, з'явиться абсолютно прозора компанія, яка займатиметься видобутком газу. Ми розмістимо акції цієї компанії на фондових біржах. Якщо Росія захоче взяти участь у роботі цієї компанії - будь ласка, нехай. Цій компанії будуть передані активи на видобуток приблизно 1 трильйону кубічних метрів газу", - сказав Микола Азаров.

Водночас він висловив сподівання на те, що інтереси стратегічного партнерства і кооперації між Україною та РФ у багатьох галузях економіки будуть вищими за тимчасове отримання Росією надприбутків за кабальними газовими угодами 2009 року.

Прем'єр-міністр підкреслив, що за півтора роки роботи нового Президента і Уряду вдалося відновити нормальні партнерські відносини між двома країнами і розпочати реалізацію довгострокових коопераційних проектів, зокрема, в галузі авіабудування, ядерної енергетики тощо. "Ми розпочали цілий ряд серйозних інтеграційних та коопераційних проектів. І в подальшому нас цікавить спільний ринок Росії, Білорусі та Казахстану. Ми відкриті для російських інвестицій. Довгострокові стратегічні інтереси повинні переважити аспект, пов'язаний з газовими розбіжностями. Я в це щиро вірю", - підкреслив Глава Уряду.

 

версія для друку