українська російська англійська
Уряд фінансує розвиток шкіл відповідно до потреб, визначених місцевими громадами
06.09.2011 | 15:53
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

5 вересня ц.р. на сторінках деяких новинних сайтів з’явилася абсолютно неправдива інформація директора Центру політичної студії та аналітики Віктора Тарана щодо ніби надання переваг східним регіонам перед західними в частині розподілу субвенцій з державного бюджету на підготовку шкіл до 1 вересня.

По-перше, треба знати, що перелік об’єктів, які фінансуються за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток, формується Міністерством фінансів на підставі пропозицій, поданих місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, народними депутатами України.

Саме потреби, визначені самими місцевими громадами через свої представницькі органи, стають основою для розподілу підтримки із загальнонаціонального бюджету. Так, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.02.2011 № 98-р «Про затвердження переліку об'єктів, що фінансуються у 2011 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток» на освітні об’єкти Волинської області призначаються кошти, загальна сума яких складає 27900 тис. гривень, хоча пан Таран стверджував, що Луцьк не отримав ні копійки.

Для порівняння: на об’єкти освіти, що знаходяться у Луганській області, призначення складають близько 3961 тис. гривень, а Івано-Франківської – 28120 тис. гривень. Запорізької області – 840 тис. гривень, Харківської – 12262 тис., а Львівської – 43249тис.грн. Тобто, факти спростовують примітивну брехню щодо упередженого ставлення до певних регіонів.

Крім того, треба підкреслити, що потреба у фінансуванні будівництва, реконструкції, здійснення ремонтних робіт у навчальних закладах комунальної форми власності визначається виключно місцевими органами виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, тому робити арифметичне  порівняння взагалі недоречне та непрофесійне – адже потреби в різних регіонах різні.

 

версія для друку