українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Українська система надання соціальних послуг повинна відповідати найкращим європейським стандартам
06.09.2011 | 16:57
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Діюча в Україні система надання соціальних послуг застаріла, не відповідає потребам українців і потребує реформування. Про це Віце-прем’єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив сьогодні у Верховній Раді під час представлення проекту закону „Про внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг”, який було прийнято у першому читанні.

Урядовець наголосив, що в Україні існує розгалужена система соціальних закладів, яка включає 736 територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 324 будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, 207 реабілітаційних установ для інвалідів, 60 закладів для бездомних та 1368 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Через мережу цих установ отримують соціальні послуги понад три мільйони українців.

На думку Сергія Тігіпка, нинішня система соціального обслуговування не відповідає міжнародним стандартам та не задовольняє потреби суспільства. Однією з причин, які гальмують якість та ефективність надання  послуг у соціальній сфері, є, зокрема, відсутність державних стандартів соціальних послуг.  Як зазначив урядовець, запропоновані законопроектом зміни створюють чіткі правові засади для розробки та впровадження державних стандартів соціальних послуг, у тому числі стандартів якості та запровадження показників - індикаторів якості соціальних послуг. Окрім того, залучення до надання соціальних послуг громадських організацій, що передбачено проектом закону, сприятиме підвищенню конкурентного середовища і ефективному розвитку ринку соціальних послуг.

Віце-прем’єр наголосив, що запропонований законопроект розроблено з урахуванням міжнародного досвіду „Прийняття цього закону стане першим кроком у напрямі реформування системи соціальних послуг та наближення її до стандартів Європейського Союзу”, - підкреслив він.

За словами урядовця, прийняття закону дозволить суттєво підвищити якість соціальних послуг та наблизити їх до людей, які справді потребують допомоги. „Значні кошти, що виділяє держава на соціальну допомогу, повинні використовуватись з максимальною користю для кожної родини, кожного українця, який перебуває у складних життєвих обставинах”, - зазначив Сергій Тігіпко.

 

версія для друку