українська російська англійська
У Будинку Уряду відбулася відеоконференція Дмитра Табачника щодо результатів вступної кампанії-2011 та підготовки до навчального року
06.09.2011 | 17:18
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

6 вересня 2011 року Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник у Кабінеті Міністрів України провів відеоконференцію з представниками обласних державних адміністрацій, управлінь освіти і науки, керівниками вищих та професійно-технічних закладів освіти, представниками громадських організацій та засобів масової інформації Дніпропетровської, Одеської, Харківської та Львівської областей на тему: «Результати вступної кампанії 2011 року та підготовка до нового навчального року».

Дмитро Табачник поінформував про стан підготовки загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року, підбив підсумки результатів вступної кампанії до вищих навчальних закладів, відповів на запитання та поцікавився станом підготовки до опалювального сезону в школах зазначених областей.

Також, Міністр наголосив на особистій відповідальності керівників обласних управлінь освіти щодо подання достовірної інформації про стан підготовки закладів освіти до навчального року.

Під час он-лайн спілкування з областями Дмитро Табачник повідомив,  що найближчим часом буде оприлюднено проект Умов прийому до вищих навчальних закладів на 2012 рік: «12 вересня правила ми надамо для обговорення та широкого ознайомлення. Для того, щоб не пізніше, ніж у жовтні місяці їх доопрацювати, зареєструвати у Мін'юсті, і щоб ми увесь навчальний рік спокійно знали умови і могли на підставі умов спокійно складати правила», - зазначив Міністр.

Також, Міністр підтримав ініціативу Громадянської мережі «Опора» щодо підвищення прохідного балу зовнішнього незалежного оцінювання для вступників вищих навчальних закладів до 162-х.

«Треба бути готовими розглядати це питання, бо наступного року абітурієнтів буде більше... Мені дуже приємно, що громадська організація проявляє таку свідому і наполегливу позицію», – зазначив Дмитро Табачник.

Міністр, також, прокоментував питання своєчасної видачі студентських квитків, зазначивши, що МОНмолодьспорту сприятиме зменшенню терміну видачі дублікатів студентських квитків до двох – трьох тижнів. «Чому на друк йшов такий тривалий час? Тому що багато років цим займалася приватна структура, яка не поспішала друкувати, доки не набереться достатня кількість замовлень… Думаю, що в цьому році ми змінимо порядок і змусимо тих, хто і раніше займався друком квитків, зменшити термін видачі дублікатів хоча би до двох – трьох тижнів від моменту одержання заявки від вищого навчального закладу», – зазначив Дмитро Табачник.

Він поінформував громадськість, що Міністерство звернулося з листом до голів міст обласного значення, у якому зосередило увагу на проблемі поширення тютюнопаління серед учнівської молоді. Міністр навів приклад ситуації у місті Києві, де за статистичними даними біля кожної школи розміщено в середньому сім кіосків, у яких можна придбати тютюнові вироби або побачити рекламу тютюну та алкогольних напоїв. Подібна ситуація спостерігається і в інших регіонах країни, особливо у великих містах.

Дмитро Табачник наголосив, що вирішення цієї проблеми можливе лише за умови об’єднання зусиль центральних, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

На запитання про стан підготовки проекту Закону України «Про вищу освіту» Міністр зазначив:  «Закон доопрацьовується, вже на останній стадії. Проте надійшло багато пропозицій із регіонів, щоб закон обговорити і ухвалити на найвищому – згідно статті 55-тої Закону «Про освіту» – громадському форумі самоврядування освітян, який відбудеться в нас наприкінці жовтня, – на третьому Всеукраїнському з’їзді працівників освіти», – розповів Дмитро Табачник.

На думку Міністра, таке обговорення забезпечить можливість у подальшому подати законопроект «Про вищу освіту» на розгляд до Верховної Ради України від імені «всієї української освітньої громадськості».

 

версія для друку