українська російська англійська
Законопроект "Про ринок земель" врахує всі пропозиції громадськості
06.09.2011 | 18:25
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні триває широке громадське обговорення законопроекту «Про ринок земель», за результатами якого будуть враховані всі пропозиції та зауваження. Про це йшлося сьогодні на Засіданні Комітету з економічних реформ під головуванням Президента України Віктора Януковича.

Як наголосив під час свого виступу Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, завершення земельної реформи та введення ринку земель сільськогосподарського призначення – головна умова і фундамент всіх якісних змін в аграрному секторі країни. Вперше за багато років всі гілки влади у питаннях земреформи консолідували зусилля. «В ході дискусій з’ясувалось, що проти земельної реформи не існує обґрунтованих аргументів «по суті». Навіть у наших політичних опонентів», - підкреслив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, наразі триває всеукраїнська інформаційна кампанія з впровадження земельної реформи. На першому етапі було проведене широкомасштабне соціологічне дослідження щодо реформи серед жителів сіл, фермерів та експертів в усіх регіонах України. «Результати показали, що в цілому селяни за реформу. Є певні острахи, але вони, здебільшого, викликані суттєвим затягуванням з реалізацією реформи. Ті, хто прилаштувався до ситуації, вже не хочуть нових рухів», - наголосив Міністр.

Сьогодні проводиться широке громадське обговорення реформи, в якому беруть участь селяни, власники земельних паїв, фермери, а також керівники банківських установ та власники агрохолдингів. Також до обговорення залучені міжнародні інституції (Світовий Банк, МВФ, ЄБРР) та засоби масової інформації. У Держземагентстві та його регіональних органах  працюють «гарячі лінії» для оперативних відповідей на запитання громадян. Всі зауваження та пропозиції збираються, вивчаються і будуть враховані між першим і другим читанням законопроекту «Про ринок земель».

«Ми свідомі того, що земельна реформа має бути завершена. Лише за цієї умови аграрний сектор уже до 2015 року зможе суттєво збільшити обсяги виробництва сільгосппродукції, вийти на якісно новий рівень та забезпечити соціальний розвиток села», - зауважив Микола Присяжнюк.

версія для друку