українська російська англійська
Робота над дерегуляцією економіки - у партнерстві з бізнес-середовищем
07.09.2011 | 09:03
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки, яка розроблена на виконання поставленого Президентом України завдання з відновлення економічного зростання й модернізації економіки країни, значне місце відведено напряму «Дерегуляція і розвиток підприємництва», який охоплює, зокрема ліцензування, дозвільну систему, технічне регулювання, реформування митних процедур, забезпечення безпеки продуктів харчування, адміністративні послуги. Реалізація цих заходів дозволить суттєво покращити підприємницьке середовище.

Уряд України з перших днів своєї діяльності активно працює над дерегуляцією. І, аналізуючи цю роботу з березня 2010 року по серпень 2011 року, можна сміливо говорити про досягнення конкретних результатів.

Так, на виконання зазначеної Програми Президента Уряд розробив близько 30 законопроектів, більшість з яких прийнято Верховною Радою.

Також, протягом звітного періоду відновлено роботу Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Цей крок дав змогу розширити спілкування з представниками організацій та об’єднань підприємців. Більше того, така практика поширена і на регіональний рівень.

У свою чергу створення у грудні 2010 р. Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва стало хорошим фундаментом для формування дієвих механізмів взаємодії за принципом «Влада і бізнес – партнери» та забезпечення діалогу з представниками бізнесу щодо прийняття рішень у сфері підприємництва, роз’яснення здійснюваних Урядом реформ, обговорення проблемних питань, які перешкоджають розвитку суб’єктів малого і середнього бізнесу.

Відповідно до доручень Уряду ряд міністерств і відомств визначили конкретних відповідальних за забезпечення комунікації з членами Ради підприємців при Кабінеті Міністрів та Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва. Держадміністрації в регіонах започаткували регулярні зустрічі з представниками організацій та об’єднань підприємців для обговорення і вирішення нагальних проблем бізнесу в регіонах. Суттєво зменшилася кількість перевірок і, відповідно, кількість скарг підприємців.

Крім того, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями в рамках діяльності регіональних комітетів з економічних реформ протягом I півріччя 2011 р. затверджено комплекси заходів з покращення бізнес-клімату в регіонах. Для залучення суб'єктів господарювання, громадських організацій підприємців, об'єднань підприємців до формування державної регуляторної політики і державної політики у сфері підприємництва в регіонах, запровадження прозорого механізму їх участі у підготовці проектів рішень органів виконавчої влади Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо утворення регіональних рад підприємців в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі. На сьогодні регіональні ради підприємців утворені у 21 регіоні.

 

версія для друку