українська російська англійська
Для покращення роботи бізнесу Уряд розробив близько 30 законопроектів
07.09.2011 | 09:42
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

На виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки Уряд за час своєї роботи (з березня 2010 року по серпень 2011 року) розробив близько 30 проектів законів щодо дерегуляції та розвитку підприємництва, більшість із яких уже прийняті Верховною Радою. Особливу увагу Кабінет Міністрів приділив сфері спрощення процедур започаткування та припинення бізнесу.

Зокрема, прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо запровадження електронної державної реєстрації суб’єктів господарювання та електронного взаємообміну інформацією між всіма учасниками державної реєстрації). Відповідно до Закону впроваджено електронний взаємообмін інформацією між усіма учасниками державної реєстрації, скорочено кількість і зменшено тривалість реєстраційних та післяреєстраційних процедур, що робить їх максимально оперативними та прозорими.

З метою спрощення і здешевлення започаткування та ведення бізнесу в Україні забезпечується можливість для юридичних та фізичних осіб - підприємців здійснювати господарську діяльність без свідоцтва про держреєстрацію – прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця» (від 07.04.11 № 3205).

Також прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту» (від 21.04.11 № 3262), яким запроваджено принцип державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту. Встановлюється, що при проведенні держреєстрації юросіб (закон не розповсюджується на створення акціонерних товариств) не обов’язково подавати статут, який необхідно завіряти у нотаріусів, а можливо реєструватися на підставі модельного статуту, що не є установчим документом, але містить відповідні відомості, що значно скоротить час і заощадить значні кошти.

З метою спрощення процедур, пов’язаних із започаткуванням підприємницької діяльності, встановлена можливість для засновників юридичних осіб створювати статутні фонди у розмірах та у складі, що їм необхідні для започаткування власної справи, скасована вимога щодо обов’язкового нотаріального оформлення окремих документів (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури започаткування підприємництва» від 21.04.11 № 3263).

Створено належні умови, за яких процедура припинення суб’єкта господарювання буде виконуватись за принципом «єдиного вікна», що забезпечить на законодавчому рівні скорочення строків проведення перевірок контролюючими органами тих суб’єктів господарювання, стосовно яких прийнято рішення щодо припинення – прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за їх рішенням» (від 19.05.11 № 3384).

З метою спрощення процедури ведення господарської діяльності та відновлення доступу юридичних та фізичних осіб до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Кабінетом Міністрів внесено на розгляд Верховної Ради проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (реєстраційний номер 9022 від 20.07.11). Документом передбачається внести зміни до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» в частині скасування вимоги до суб’єкта господарювання подавати органу ліцензування для отримання ліцензії виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» стосовно того, що спеціально уповноважений орган з питань державної реєстрації забезпечує доступ на своєму офіційному сайті до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та встановлює перелік таких відомостей.

З метою удосконалення процедури надання органам державної влади відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців підготовлено та внесено Кабінетом Міністрів на розгляд Верховної Ради проект Закону України «Про внесення змін до статті 20 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (реєстраційний № 9056 від 16.08.11). Цим законопроектом пропонується надавати органам державної влади у зв’язку із здійсненням ними повноважень, визначених законом, відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у вигляді даних в електронному вигляді, що сприятиме підвищенню ефективності їх діяльності, зокрема під час проведення оперативних заходів контролю.

Слід також нагадати, що на засіданні Уряду 31 серпня 2011 р. схвалено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення принципу провадження господарської діяльності суб’єктами приватного права без застосування печаток». Прийняття цього закону дозволить завершити роботу щодо мінімізації часу, необхідного для започаткування підприємницької діяльності.

 

 

версія для друку