українська російська англійська
Микола Азаров: Програма імпортозаміщення - шлях до самодостатньої національної економіки
07.09.2011 | 11:08
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Програма імпортозаміщення є найбільш важливим документом для української економіки за останній час, вважає Прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Розпочинаючи засідання Кабінету Міністрів, Глава Уряду підкреслив, що обсяг імпорту промислових товарів за 2001-2010 роки збільшився приблизно в 4 рази, у той час як власне виробництво зросло лише у 3,2 раза. «У міжнародній торгівлі Україна досі займає нішу торгівлі сировинними товарами, водночас являючи собою відкритий ринок для збуту високотехнологічних товарів з інших держав. Якість життя в нашій країні визначають, на жаль, не українські товари», - додав Прем’єр-міністр, наголосивши, що така ситуація не може задовольняти, бо це робить українську економіку вразливою для зовнішніх ризиків.

«Час, коли доля України залежала від того, чи дасть МВФ черговий кредит, чи зростатимуть світові ціни на нафту і газ, чи буде стабільним попит на металургійну продукцію і продукцію хімічної промисловості, має відійти у минуле. Ми повинні створити набагато більше самодостатню економіку», - переконаний Микола Азаров. За його словами, цьому сприятимуть саме програми імпортозаміщення, енергозбереження та енергоефективності.

Як зазначив Микола Азаров, програма імпортозаміщення спрямована на підтримку національного товаровиробника, на розширення внутрішнього споживання: «Це означає, що передусім вона спрямована на підтримку національного робітника, громадянина, який власною працею створює добробут своєї сім’ї і держави».

За його словами, на даний момент робота над програмою уже добігає кінця. У цьому контексті Прем’єр-міністр доручив Міністерству економічного розвитку та торгівлі ще раз ретельно «протестувати» програму імпортозаміщення, опрацювати ініціативи бізнесу і внести конкретні пропозиції, спрямовані на посилення підтримки вітчизняного виробника.

 

версія для друку