українська російська англійська
Микола Азаров доручив скоротити число довідок БТІ та нотаріальних посвідчень
07.09.2011 | 11:14
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Віце-прем'єр-міністру - Міністру соціальної політики України Сергію Тігіпку разом з Міністром юстиції Олександром Лавриновичем та Урядовим уповноваженим з питань дерегуляції Михайлом Бродським протягом двох тижнів розробити вичерпний перелік нормативних актів, які упорядковують дії, що потребують нотаріального посвідчення, і встановлюють короткий їх перелік. Про це Глава Уряду заявив у середу, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів.

"Доручаю Віце-прем'єр-міністру Тігіпку разом з Міністром юстиції Лавриновичем і Урядовим уповноваженим з питань дерегуляції Бродським протягом двох тижнів розробити проекти законодавчих і нормативних актів, які упорядковують дії, що потребують нотаріального посвідчення, і встановлюють короткий і вичерпний їх перелік", - сказав Микола Азаров.

Він підкреслив, що Уряд значну увагу приділяє питанням дерегуляції підприємницької діяльності. Однак суспільство ще не відчуває ефекту від спрощення дозвільної системи.

Прем'єр-міністр підкреслив, що чиновники часто опираються перетворенням, направленим на дерегуляцію підприємницької діяльності, однак у вирішенні даних питань необхідно орієнтуватись на думку суспільства. "Для чого ми наших людей вишикували у безкінечні черги за довідками БТІ, за нотаріальними посвідченнями різних папірців? Часто люди на це витрачають часу і грошей більше, ніж, наприклад, на ремонт у своїй оселі. Який сенс в цих купах паперів? Хто визначає вартість цих надуманих послуг? Яка користь суспільству від такої паразитичної системи?" - запитав Микола Азаров.

Водночас він підкреслив, що у вівторок під час засідання Комітету з економічних реформ Президент України Віктор Янукович дав Уряду низку важливих доручень, які мають на меті забезпечити громадянам і підприємствам більший ступінь економічної свободи та даватимуть можливість реалізувати свої законні права і захистити законні інтереси.

Крім того, Прем'єр-міністр доручив Секретаріату Кабінету Міністрів протягом двох тижнів підготувати аналітичну доповідь щодо дерегуляції. "Доручаю Секретаріату Кабінету Міністрів протягом двох тижнів підготувати аналітичну доповідь про скорочення регулярних актів і процедур, скасування дозволів і погоджень, здешевлення адміністративних послуг і ліквідацію надуманих здирницьких послуг",- зазначив Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що відповідний аналіз необхідно зробити в розрізі всіх міністерств, відомств і регіонів.

За словами Миколи Азарова, Уряд проведе спеціальне засідання, на якому заслухає даний аналіз і зробить висновки, зокрема й кадрові.

версія для друку