українська російська англійська
Уряд вживає заходів із скорочення споживання газу
07.09.2011 | 16:25
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Одним із головних напрямків сьогоднішньої енергетичної політики Уряду є зменшення споживання в Україні природного газу. Про це на брифінгу 7 вересня 2011 р. заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

«Є відповідне доручення Президента України. І вже почалася його практична реалізація, що призведе до значного зменшення споживання нашою промисловістю і комунальною сферою природного газу. Ми вже подали нашим партнерам з «Газпрому» Росії заявку на закупівлю 27 млрд. кубів газу – це різке зменшення, тому що цього року ми закуповуємо 40 млрд.», - сказав Міністр.

Він підкреслив, що в Україні здійснюється низка технічних заходів, які також дозволять зменшити споживання газу.

«Можу навести приклад: лише по нашій газотранспортній системі після переходу на компресори з електричними приводами ми зекономили 1,3 млрд. кубометрів газу», - зазначив Юрій Бойко.

За словами Міністра, враховуючи те, що в Україні  збільшується видобуток вугілля, ним можна замінити газ в енергетичному балансі країни.

«Ми замінимо газ в енергетичному балансі країни на вугілля. Збільшення видобутку вугілля у нас буде приблизно на 8% або на 4,5-5 млн. тонн більше аніж у минулому році. Тобто ми спроможні замінити вугіллям газ, який повинен бути спалений у балансі», - сказав Юрій Бойко.

 

версія для друку