українська російська англійська
Внаслідок приватизації компаній, утворених після реорганізації "Нафтогазу України", бюджет отримає 10-12 млрд. дол. для інвестицій у видобуток газу в Україні
07.09.2011 | 17:11
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Реструктуризацію НАК «Нафтогаз України» планується завершити до кінця 2011 року, а утворені самостійні компанії - «Укргазвидобування», «Укртрансгаз», «Чорноморнафтогаз», «Укртранснафту» та декілька інших - приватизувати у 2012 році. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко на брифінгу в Кабінеті Міністрів.

За словами Юрія Бойка, приватизація цих компаній буде здійснюватися шляхом виводу цих компаній на IPO або часткового продажу акцій через біржу.

 

«Ми наступного року виводимо ці компанії на приватизацію - або шляхом IPO, або шляхом продажу часток пакетів через Міжнародну фінансову біржу. Над цим працюють наші консультанти, і ми вибудуємо найбільш прийнятну модель для нашої нафтогазової галузі», - сказав Міністр.

Він зазначив, що внаслідок приватизації буде отримано 10-12 млрд. доларів, які буде спрямовано на реалізацію програм енергоефективності та збільшення видобутку газу в Україні.

«Це дасть нам додаткові гроші в обсязі від 10 до 12 млрд. доларів, які будуть направлені на системи енергоефективності та збільшення видобутку газу в нашій країні», - повідомив Юрій Бойко.

Також, Міністр наголосив, що процес реструктуризації «Нафтогазу України» передбачає виконання фінансових зобов’язань щодо погашення кредитів.

«Процес реформування включає декілька стадій, перша з них – це переговори з партнерами, перед якими «Нафтогаз» має кредитні зобов’язання, і надання їм фінансової моделі, яким чином ці фінансові зобов’язання будуть закриті», - зазначив Юрій Бойко.

За його словами, реструктуризація «Нафтогазу України» здійснюється у зв'язку з приєднанням України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, для адаптації законодавства України до вимог ЄС у сфері енергетики.

«1 лютого 2011 року Україна стала повноправним членом Енергетичного Співтовариства. Після цього був прийнятий закон Верховною Радою про адаптацію нашого законодавства і наших енергетичних компаній до правил Євросоюзу. Ключове тут – розподілення, згідно із третім енергопакетом ЄС, функцій транзиту, закупівлі та продажу газу і до 1 січня 2012 року ця робота буде завершена в нашій країні», - підкреслив Міністр.

 

версія для друку