українська російська англійська
Робота з перегляду регуляторних актів, прийнятих органами місцевого самоврядування, наближається до завершення
08.09.2011 | 12:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Законом України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування» (від 14.12.2010 № 2784-VI) визначено нові підходи у забезпеченні реалізації державної регуляторної політики.

Так, на його виконання спеціально створені робочі комісії проаналізували понад 2,1 млн. нормативно-правових актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування. З них 35 тис. регуляторних актів не відповідають принципам державної регуляторної політики (61%) і повинні бути скасовані або до них внесені зміни.

Станом на 29 серпня 2011 року внесено зміни чи скасовано 98,5% таких актів. В основному це регуляторні акти, які стосуються тих сфер господарської діяльності, що мають найбільший соціальний та економічний вплив на розвиток регіонів: регуляторні акти у сфері місцевих податків і зборів, фінансів і ціноутворення, управління комунальною власністю та регулювання земельних відносин.

На сьогодні повністю на всіх рівнях завершено роботу у 8 областях (Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернігівській, а також в Автономній Республіці Крим). 99% робіт виконано у 5 областях (Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Черкаській та Чернівецькій).

Понад 90% регуляторних актів, які потребували приведення у відповідність із принципами регуляторної політики, скасовано чи внесено до них зміни рештою регіонів, за винятком Севастополя (60%) та Києва (38%). Поряд з цим ще щодо 520 актів необхідно прийняти рішення про їх скасування або внесення змін. Це питання перебуває на постійному контролі Уряду.

 

версія для друку