українська російська англійська
Скасування певних видів ліцензування заощадить бізнесу щонайменше 15 млн. дол. щороку
08.09.2011 | 15:02
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

З березня 2010 року по серпень 2011 року в Україні скасовано ліцензування 23 видів (32%) господарської діяльності, провадження яких не пов’язано із загрозою безпеці держави, життю та здоров’ю людей, погіршенням стану навколишнього природного середовища, а також стосовно яких існують інші засоби державного регулювання. Відповідний Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності» (№ 2608) Верховна Рада прийняла 19 жовтня 2010 року.

Органами ліцензування скорочено на 90% кількість робіт, визначених ліцензійними умовами, які необґрунтовано підпали під ліцензування (2046 видів робіт з 2268).

За мінімальними оцінками Міжнародної фінансової корпорації це допоможе заощадити приватному сектору економіки України лише на адміністративних витратах, пов’язаних з отриманням скасованих ліцензій, щонайменше 15 млн. дол. щороку.

З метою спрощення процедури отримання ліцензій, скорочення кількості документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії, та відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності» Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності» № 712 від 22 червня 2011 року, якою вносяться зміни до переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності.

Реалізація постанови створить належні умови для провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, зменшить адміністративні бар’єри на шляху входження господарюючих суб’єктів в бізнес. Так, для більшості видів господарської діяльності з переліку документів, які додаються суб’єктами господарювання до заяви про видачу ліцензії, виключено: копії документів, що підтверджують право власності суб'єкта господарської діяльності або оренди ним виробничих площ (приміщень), споруд, обладнання тощо; копії документів, що підтверджують відповідність освітнього і кваліфікаційного рівня персоналу вимогам до провадження відповідної діяльності, та довідки про стан матеріально-технічної бази суб’єкта господарської діяльності, які видаються уповноваженими на це установами. Замість цього суб’єкту господарювання надано можливість декларувати у відомостях (за формою, встановленою ліцензійними умовами) за підписом керівника цього суб’єкта про наявність: власних або орендованих виробничих площ (приміщень), споруд, обладнання, фахівців з відповідним освітнім і кваліфікаційним рівнем, та певної матеріально-технічної бази, необхідної для провадження відповідного виду господарської діяльності.

 

версія для друку