українська російська англійська
Юрій Бойко: Україна завжди була і буде надійним транзитером енергоносіїв у Європу
08.09.2011 | 17:25
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка та заступника Міністра закордонних справ України Віктора Майка із представниками дипломатичного корпусу, акредитованими в Україні.

Юрій Бойко запевнив іноземних дипломатів, що Україна продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво в енергетичній галузі та залишається надійним транзитером енергоносіїв до країн Європи. «Україна засвідчила своє прагнення до інтеграції з Європейським Союзом в енергетичній галузі: стала повноправним учасником Енергетичного співтовариства, та проводить всебічну роботу для приведення енергетичного сектору до європейських вимог. Україна завжди була і буде надійним транзитером енергоносіїв у Європу», - зазначив він.

Міністр поінформував дипкорпус про хід переговорів з Росією щодо перегляду газового контракту. При цьому підкреслив, що незалежно від результату переговорів, Україна виконає всі взяті на себе зобов'язання щодо забезпечення транзиту російського газу європейським споживачам.

Юрій Бойко зауважив, що Україна докладає усіх зусиль, аби врегулювати газові питання із Російською Федерацією. Він підкреслив, що внесення змін до контракту 2009 року щодо зменшення вартості російського газу для України є принциповою позицією Президента.

Крім того, він зазначив, що Україна розпочала модернізацію власної газотранспортної системи і зацікавлена у співпраці з іноземними компаніями у цій сфері. Міністр повідомив, що у зв’язку з приєднанням України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, для адаптації законодавства України до вимог ЄС у сфері енергетики розпочато реструктуризацію «Нафтогазу України». Він також акцентував увагу дипломатів на тому, що при реформуванні НАК «Нафтогаз України» буде забезпечено виконання компанією всіх фінансових і контрактних зобов'язань.

У ході зустрічі Юрій Бойко ознайомив дипломатів з основними напрямками енергетичної політики. Зокрема Міністр поінформував послів зарубіжних країн про те, що одним з головних напрямків сьогоднішньої енергетичної політики Уряду є зменшення споживання Україною природного газу з одночасним збільшенням власного видобутку.

У той же час, за словами Міністра, в Україні здійснюється ряд технічних заходів, які дозволять зменшити споживання газу – заміщення газу вугіллям та заміна компресорів газотранспортної системи.

Задля збільшення власного видобутку Україна вже закупила одну і найближчим часом буде відкрито тендерну документацію на другу бурову платформи, які будуть працювати на Шельфі Чорного моря.

Міністр зазначив, що Україна активно залучає до співпраці провідні енергетичні компанії світу. «Підписано вже перший контракт з нашими партнерами – компанією «Шелл» по спільному видобутку газу на суходолі. Найближчі два місяці буде підписано ще п’ять контрактів – з компанією «ЕксонМобіл» з видобутку вугільного метану, компаніями «Ені», «Халібартон», «Шеврон», «РВЕ». Це нам дасть додатково близько 1 млрд. кубометрів наступного року, і по 2 млрд. у наступних роках 2013-2014. Тобто на 1 січня 2015 року наша країна буде видобувати не 20 млрд., а 25 млрд. кубометрів», - повідомив Юрій Бойко.

 

версія для друку