українська російська англійська
Держгірпромнагляд перевірив заклади соціального обслуговування
09.09.2011 | 11:27
Прес-служба Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки

Після пожежі у геріатричному пансіонаті у Рівненській області, що забрала життя 16 людей, інспектори теруправлінь і управлінь Держгірпромнагляду в областях України перевірили стан промислової безпеки та охорони праці у закладах соціального обслуговування.

Так, на Львівщині перевірено 15 закладів для людей з обмеженими можливостями. Під час перевірок виявлено 69 порушень «Правил безпеки систем газопостачання України», притягнуто до адміністративної відповідальності десять посадових осіб, з них троє – перші керівники закладів. Найбільше зауважень до організації безпечної експлуатації газового господарства.

Водночас, під час перевірок окремих закладів (Роздільського дитячого будинку-інтернату, Грушківського психоневрологічного жіночого інтернату, Підкамінського психоневрологічного жіночого інтернату), порушень правил безпеки не виявлено. На цих об’єктах введені в дію нові котельні/паливні, виконавчо-технічна документація ведеться належним чином, газове обладнання експлуатується з дотриманням правил безпеки.

На Буковині через порушення законодавства з охорони праці до адміністративної відповідальності притягнуто керівників усіх семи соціальних установ. Зауваження, здебільшого, до необізнаності з питань охорони праці. А в Чернівецькому геріатричному пансіонаті зупинено експлуатацію двох не перереєстрованих медичних ліфтів, які працювали без дозволу на експлуатацію.

Фахівцями управління Держгірпромнагляду по Хмельницькій області перевірено 16 закладів соціального обслуговування населення. Виявлено 236 порушень вимог безпеки, до адміністративної відповідальності притягнуто 12 працівників, з них 10 керівників.

Основні порушення: електроустановки не укомплектовані випробуваними діелектричними засобами індивідуального захисту,  не проведено профілактичні вимірювання електроустановок, опосвідчення стану безпеки електроустановок, перевірку вентиляційних, димових каналів. Крім того, не проводяться щозмінні перевірки справності манометрів, запобіжних клапанів, живильних пристроїв; допускається експлуатація сигналізаторів довибухових концентрацій газу без періодичної повірки тощо.

У соціальних закладах Закарпаття виявлено понад 200 порушень вимог безпеки. Найбільш поширені: не проведено вимірювання опору розтікання на основних заземлювачах і заземленнях магістралей устаткування, вимірювання опору ізоляції, перевірка опору петлі «фаза-нуль»; не забезпечено працівників та не укомплектовано електроустановки випробуваними засобами захисту. Під час перевірки соціальних закладів краю було звернено особливу увагу на стан газового обладнання та котелень.

 

 

версія для друку