українська російська англійська
Україна готова до співпраці з Марокко, зокрема у сільськогосподарській сфері
09.09.2011 | 14:15
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Володимир Бандуров провів зустріч з Державним секретарем при Міністрі закордонних справ та співробітництва Королівства Марокко Латіфою Акхарбаш.

Володимир Бандуров під час зустрічі ознайомив членів делегації з позитивними змінами в економіці України. За його словами, одним з досягнень Уряду є створення сприятливого правового поля для активізації інвестиційної діяльності, в результаті чого за поточний рік український фондовий ринок за підсумками зростання увійшов до п’ятірки світових ринків, що найбільш динамічно розвиваються.  «У нас на сьогодні стабільна фінансова система, стабільний курс і відповідна довіра і репутація серед наших кредиторів, а відповідно і прогнозованість наших дій для інвесторів», - наголосив заступник Міністра.

Серед перспективних напрямків співпраці він відмітив українсько-марокканське співробітництво у сфері освіти та підготовки кадрів.

Заступник Міністра зауважив, що Україна також зацікавлена розширити співпрацю у будівельній сфері, зокрема, це стосується здійснення будівництва великих, в тому числі, інфраструктурних об’єктів у Марокко: «Це традиційно наша сильна сторона, ми будуємо промислові підприємства, аеропорти, стадіони, мости, тунелі».

Водночас, за його словами, Україна наразі намагається відновити потужну роботу автопрому. «У нас є кадри, сировина, виробничі потужності, ми зацікавлені у залученні нових технологій», - наголосив урядовець.

Як зауважив Володимир Бандуров, на виконання домовленостей Першого засідання Міжурядової українсько-марокканської комісії з питань науково-технічного, торговельно-економічного та культурного співробітництва, Міністерство опрацювало питання щодо можливості укладання Угоди про вільну торгівлі з Марокко. У цьому зв’язку запропоновано в рамках проведення 3-4 жовтня 2011 року другого засідання комісії провести експертні консультації щодо укладання зазначеної Угоди, на яких визначити формат товарів та послуг, обговорити та узгодити план подальшої роботи.

Крім того, заступник Міністра зазначив, що за дорученням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва економічні відділи дипломатичних представництв вивчають можливість підписання контрактів з експорту зернових до іноземних держав на вигідних для сторін умовах.

«Україна готова співпрацювати з Марокко в усіх галузях. Ми не є конкурентами, ми якраз можемо доповнити один одного, а сільське господарство є однією з найперспективніших сфер двосторонньої співпраці», - наголосив він.

У свою чергу Державний секретар при Міністрі закордонних справ та співробітництва Королівства Марокко Латіфа Акхарбаш зазначила, що її держава сподівається на поглиблення економічних відносин з Україною на взаємовигідних умовах.

«У вас дуже розвинене сільське господарство і це важливо. 22% орних земель Європи зосереджено саме в Україні – це дуже багато у порівнянні з 3-4% у Марокко. Ви – передова країна з виробництва зернових, - наголосила вона та додала: Ми хочемо співпрацювати разом, щоб знайти один спільний шлях і по ньому йти».

 

версія для друку