українська російська англійська
Андрій Клюєв: Україна активно рухається шляхом реформ
09.09.2011 | 16:03
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Україна вибрала шлях реформ і досить активно рухається цим шляхом. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, виступаючи на Конференції міністрів економіки країн-членів «Східного партнерства», яка проходить в рамках XXI економічного форуму в м. Криниця-Здруй (Польща).

Як приклад, він навів прийняття цього тижня парламентом Україні пенсійної реформи. На думку Першого віце-прем'єр-міністра України, це одна з найскладніших реформ для багатьох країн. «Закінчується адміністративна реформа, йде реформа освіти, починається реформа система охорони здоров'я. Досить активно ми ведемо процес дерегуляції нашої економіки», - заявив Андрій Клюєв.

Він повідомив, що тільки з питань дерегуляції прийнято більше 30-ти законів. «Тільки обсяг ліцензій в цьому році скорочено на дві третини. Ми скоротили понад 35 тисяч регуляторних актів, прийнятих місцевими органами влади по всій території країни, які заважали підприємцям. Ми будемо досить активно продовжувати йти в цьому напрямку, для того, щоб створити максимально сприятливі умови для розвитку бізнесу в нашій країні», - заявив Перший віце-прем'єр-міністр України.

Він зазначив, що, незважаючи на продовження кризових явищ у світовій економіці, Україна в цьому році вийшла на стабільний і впевнений шлях розвитку. Андрій Клюєв повідомив, що зростання ВВП в Україні за 7 місяців склало 5%, зростання промислового виробництва - 8,7%, а машинобудування зросло майже на 21%. За його словами, спостерігається позитивна динаміка в усіх галузях, крім нафтопереробки та переробки сільгосппродукції. У той же час, Андрій Клюєв заявив, що уряд створює стимули для зростання і в цих секторах, і висловив упевненість, що рік буде закінчено з позитивною динамікою.

Андрій Клюєв повідомив, що Україна перебуває в активній стадії переговорного процесу щодо укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яка включає в себе створення поглибленої та всеохоплюючої Зони вільної торгівлі. Він висловив сподівання, що ці документи будуть підписані в грудні цього року під час саміту «Україна-ЄС». За словами Першого заступника Глави Уряду України, ще є ряд питань, які необхідно вирішити не тільки на рівні експертів, а й на більш високому рівні. «Але тим не менше ми бачимо досить великий прогрес і хороші перспективи», - заявив Андрій Клюєв.

Він також відзначив активізацію двостороннього економічного співробітництва між Україною та Польщею. За його словами, за перше півріччя 2011 року товарообіг між двома країнами зріс на 53%. У нас є достатньо великий потенціал щодо подальшого збільшення цієї співпраці, заявив Перший віце-прем'єр-міністр України. Андрій Клюєв запросив усіх присутніх відвідати Україну, щоб подивитися матчі футбольного чемпіонату Євро-2012.

 

версія для друку