українська російська англійська
Відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та проведення заходів до 70-х роковин трагедії Бабиного Яру
09.09.2011 | 16:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Під головуванням Прем’єр-міністра Миколи Азарова сьогодні у Будинку Уряду відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та проведення заходів до 70-х роковин трагедії Бабиного Яру.

«Цей захід перебуває на особистому контролі Президента України, а також викликає зацікавленість у міжнародної спільноти, тому ми сьогодні маємо серйозно обговорити готовність до відзначення цієї трагічної для України і світу дати», - зауважив Микола Азаров, відкриваючи зібрання.

У ході засідання обговорено питання виконання плану заходів до 70-х роковин трагедії у Бабиному Яру та визначено шляхи їх вирішення.

Планом заходів зокрема передбачено проведення 3 жовтня церемонії покладання квітів до пам’ятних знаків у Бабиному Яру, а також закладення пам’ятного знаку про спорудження меморіального музею за участю Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, Голови Київської міської державної адміністрації, представників державних установ, громадських організацій, запрошених іноземних гостей.

Планується також встановлення пам’ятного знаку у сквері на перехресті вулиць Мельникова та Дорогожицької у м.Києві, звідки починалася «Дорога смерті» та створення Алеї Праведників у парковій зоні від метро Дорогожичі у м.Києві. Передбачено проведення траурної ходи «Дорогою смерті» на вшанування пам’яті людей, розстріляних у Бабиному Яру, та поминальних молебнів у церквах і храмах м.Києва.

Крім того, заплановано низку культурно-мистецьких заходів, серед яких вечір-реквієм пам’яті жертв Бабиного Яру у Національній опері України; вечір пам’яті «Народ вічний. Народ живий» за участю митців та творчих єврейських колективів України; концерт-реквієм у меморіалі Яд Вашем (Держава Ізраїль) за участю Національної залуженої академічної капели «Думка» та Національного симфонічного оркестру України; Міжнародний театральний фестиваль «Мандруючі зірки». Також буде підготовлено цикл тематичних художніх, відео- та фотовиставок; науково-практичні конференції; видано тематичні збірники та брошури.

 

 

версія для друку