українська російська англійська
Україна та Кіпр підпишуть Угоду про морське судноплавство
12.09.2011 | 10:05
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Україна та Республіка Кіпр створять Спільний морський комітет, в рамках якого розглядатимуться питання двосторонніх та міжнародних морських перевезень. Підписання відповідної угоди про співробітництво між урядами держав затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про морське судноплавство». Рішення датоване 7 вересня 2011 року.

Проект Угоди передбачає врегулювання таких питань співпраці між Україною та Кіпром як обслуговування суден держав в портах, взаємне визнання суднових документів та посвідчень осіб моряків договірних сторін, працевлаштування моряків, взаємодія держав під час лиха тощо.

Зокрема, положеннями Угоди визначено, що Республіка Кіпр гарантує українським суднам у своїх портах таке ж ставлення, як і до суден під власним національним прапором. Це стосується питань вільного доступу в порти, використання портових засобів для навантаження і розвантаження вантажів, посадки і висадки пасажирів, здійснення звичайних комерційних операцій та користування всіма послугами для судноплавства. Крім того, такий ж принцип буде діяти і щодо питань сплати портових зборів та платежів. Аналогічні зобов’язання по відношенню до суден Кіпру бере на себе і Україна.

Разом з цим сторони вживатимуть відповідно до свого національного законодавства всіх можливих заходів для скорочення часу перебування суден у власних портах та спрощення чинних у портах адміністративних та інших формальностей.

Угодою передбачено і взаємовизнання Україною та Кіпром виданих або визнаних сторонами суднових документів, включаючи документи, що стосуються екіпажу судна.

Для ефективного застосування Угоди та сприяння морським перевезенням між територіями України та Кіпру сторони створять Спільний морський комітет, в рамках якого розглядатимуться питання двосторонніх та міжнародних морських перевезень, вивчатимуться шляхи покращення співпраці в морській сфері тощо.

версія для друку