українська російська англійська
Зведена рота морської піхоти Військово-Морських Сил ЗСУ визнана кращим підрозділом на багатонаціональному навчанні "Ротаційні сили Чорноморського регіону - 2011"
12.09.2011 | 12:49
Прес-служба Міністерства оборони

Близько 100 військовослужбовців зведеної роти морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України 10 вересня повернулися на Батьківщину після участі у багатонаціональному навчанні “Ротаційні сили Чорноморського регіону – 2011”.

На румунському полігоні Бадабаг протягом двох тижнів українські військові спільно з колегами із США, Румунії, Азербайджану і Македонії відпрацьовували дії в ході операцій з підтримки миру, вивчали міжнародне гуманітарне право та обмінювалися досвідом, набутим у миротворчих місіях.

Як розповів старший офіцер оперативного відділу Центру військ берегової оборони ВМС ЗС України підполковник Денис Білий, який очолював український підрозділ, відповідно до тематики навчання американські інструктори під керівництвом майора Селдена Хейла провели для військовослужбовців країн-учасниць заняття з тактичної, вогневої та медичної підготовки.

Навчання проводилося з використанням імітаційних засобів і озброєння інших держав. У перший день навчання українські військові були залучені до заняття з використання нелетальної зброї. Кожен військовослужбовець випробував гумові гранати, а також вів вогонь гумовими кулями з підствольного гранатомету. Також українські морські піхотинці відпрацьовували питання несення служби на бойовому посту, охороняли важливі об’єкти, виявляли вибухонебезпечні пристрої, патрулювали місцевість, супроводжували вантажі та проводили перевірку осіб, будівель і транспорту на наявність зброї та інших небезпечних засобів.

7 вересня відбулися контрольні заняття, на яких у складі підрозділів країн-учасниць українські військові здійснили марш у зону відповідальності. Там вони розділилися на три групи. Перша вела оборонні і наступальні дії, друга здійснювала патрулювання, третя звільняла заручників і знищувала терористів.

Як зауважив заступник командувача ВМС ЗС України – начальник Центру військ берегової оборони полковник Ігор Воронченко, дії підрозділів оцінювали військові спостерігачі, аташе та високопосадовці залучених країн. За підсумками заходу українська зведена рота морської піхоти була визнана кращим підрозділом на багатонаціональному навчанні “Ротаційні сили Чорноморського регіону – 2011”.

 

 

версія для друку