українська російська англійська
Андрій Клюєв: Держава дасть новий імпульс розвитку машинобудування
13.09.2011 | 10:25
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Одним із ключових напрямків розвитку української промисловості є високотехнологічне машинобудування, заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи ухвалення Урядом Державної програми розвитку внутрішнього виробництва.

За його словами, в окремих сегментах світового машинобудування Україна може успішно конкурувати з іноземними виробниками як за ціною, так і за якістю продукції. Як приклад Андрій Клюєв назвав Новокраматорський машинобудівний завод, який своєчасно модернізував виробництво та запровадив систему стратегічного управління, тому може виконувати серйозні замовлення та на рівних конкурувати з іншими світовими виробниками.

«Ми сьогодні говоримо про необхідність модернізації більшості галузей економіки, а провідну роль в цьому відіграє машинобудування, від якого залежить технічне переоснащення і оновлення будь-якого виробництва. Тому впровадження досягнень науково-технічного прогресу і вдосконалення, перш за все, власних техніки й технологій машинобудування – завдання номер один, визначене програмою розвитку внутрішнього виробництва», - заявив Андрій Клюєв.

«Наше завдання – якомога швидше надати новий імпульс розвитку машинобудування і вийти у перспективі на 30%-й показник загального випуску промислової продукції», - сказав Перший віце-прем’єр-міністр.

Андрій Клюєв висловив переконання, що неприпустимою є ситуація, коли 2/3 загального обсягу промислової продукції припадає на галузі, що виробляють сировину, матеріали та енергетичні ресурси – продукцію проміжного споживання, яка до того ж є надто енерго- та матеріаломісткою та має низьку додану вартість.

 

версія для друку