українська російська англійська
Голова Держрезерву наголосив на важливості стратегічного партнерства з держрезервами країн СНД
13.09.2011 | 15:05
Прес-служба Державного агентства резерву

Голова Державного агентства резерву України Олексій Лелюк наголосив на важливості стратегічного партнерства з держрезервами країн СНД. Про це у своєму виступі в ході 7 засідання Консультативної ради керівників органів державної (виконавчої) влади, що здійснюють управління державними матеріальними резервами в державах-учасницях Співдружності Незалежних Держав, заявив керівник Держрезерву Україні Олексій Лелюк.

«Ми приступаємо до реформування системи держрезерву України з розумінням того, що питання безпеки носять все більш глобальний характер і не можуть бути обмежені кордоном однієї держави. Тому питання тісної взаємодії з організаціями держрезерву країн СНД носять пріоритетний характер, відображені і в новій Концепції Держагентства резерву України». При цьому, зазначив він, розробка міжнародної стратегії і узгоджених дій можуть стикатися з протиріччями політичних і економічних інтересів суверенних держав. Однак, на думку О. Лелюка, активізація роботи Консультативної ради держрезервів СНД, зустрічі на багатосторонньому рівні, проведення профільних форумів допоможуть не тільки знайти компроміс, але і підвищити інформованість громадськості про масштаби та завдання роботи держрезервів на сучасному етапі, в умовах нових викликів часу.

 «Розпочаті нами реформи вимагають змін в усіх аспектах діяльності системи: починаючи від внесення коректив до законодавчої бази (Закон України «Про Державний матеріальний резерв» був прийнятий в 1997 році, і ряд його положень вже не відповідає сучасним принципам управління), та закінчуючи модернізацією інфраструктури.

 За словами О. Лелюка, в агентстві резерву України впроваджена багаторівнева система контролю якості продукції, створена лабораторія, яка акредитована відповідно до міжнародних стандартів, оснащена передовими методиками і лабораторним обладнанням. «Такий підхід дозволяє контролювати якість будь-якого виду товарно-матеріальних цінностей, що становлять номенклатуру державного резерву. Ліквідована негативна практика минулих років, коли на якість не звертали належної уваги. Тепер Держрезерв закуповує і закладає тільки продукцію найвищої якості, що необхідно, враховуючи вимоги довгострокового зберігання. Цей досвід із залучення науки для створення якісного запасу матеріального резерву ми вважаємо своїм серйозним досягненням, і готові передавати його колегам», - повідомив голова Державного агентства резерву України на міжнародному форумі у Санкт-Петербурзі.

 

версія для друку