українська російська англійська
Олександр Аніщенко: Система охорони здоров'я здатна належним чином організувати медичний супровід Євро-2012
13.09.2011 | 15:45
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Підготовка до чемпіонату Європи з футболу 2012 року полягає не лише у зміцненні матеріально-технічної бази медичних закладів, але і в підвищенні навичок у лікарів з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях, знань іноземної мови, відпрацювання спільних дій з колегами із МВД, прикордонних служб. Про це заявив Міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко під час міжвідомчої наради, на якій обговорювались питання про стан підготовки медичного забезпечення під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Для підготовки лікарів до надання медичної допомоги під час Євро-2012 у містах, в яких будуть проходити змагання, проводяться практичні навчання служб швидкої медичної допомоги, екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з моделюванням дій медичних працівників у надзвичайних ситуаціях, коли медична допомога має надаватися одночасно великій кількості людей. Наприклад, під час ДТП на трасах міжміського сполучення із залученням дорожньо-патрульної, рятувальної служб, диспетчерських екстрених служб.

«Ми сподіваємось, що під час проведення Євро-2012 надзвичайних ситуацій не виникне і всі вболівальники отримають задоволення від футболу, але ми маємо буту готові діяти у екстремальних ситуаціях і надати необхідну медичну допомогу», - підкреслив Міністр.

Як зазначив під час наради перший заступник голови Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року та реалізації інфраструктурних проектів Олександр Бірсан, основна вимога до медичних закладів – не наявність найсучаснішої медичної апаратури, а створення належних умов перебування для пацієнтів та своєчасність надання медичної допомоги.

На сьогодні, у приймаючих містах підготовка до Євро-2012, зокрема, роботи з реконструкцій і ремонтів лікарень відбувається відповідно до запланованого графіку, хоча доопрацювання ще потребує медичне забезпечення на пунктах пропуску через державний кордон, на автошляхах міжнародного сполучення в Україні.

Загалом, оцінюючи ситуацію з підготовки медичного забезпечення чемпіонату, Міністр охорони здоров'я України Олександр Аніщенко зазначив: «Система охорони здоров'я здатна належним чином організувати медичний супровід чемпіонату Євро-2012. І у нас залишилось 4-5 місяців на те, щоб довести до автоматизму дії медиків з надання медичної допомоги у надзвичайних ситуаціях».

версія для друку