українська російська англійська
Андрій Клюєв: Україна здатна забезпечити себе якісними продуктами харчування власного виробництва
13.09.2011 | 16:02
Андрій Клюєв: Україна здатна забезпечити себе якісними продуктами харчування власного виробництва

Україна бере курс на відновлення виробництва власної якісної, екологічно чистої і безпечної для здоров’я людини сільськогосподарської продукції в тій кількості, яка дозволить забезпечити в повній мірі потреби внутрішнього і, частково, зовнішнього ринків.

Про це сказав Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи відповідний розділ Державної програми розвитку внутрішнього виробництва, яку Уряд ухвалив 12 вересня.

«Наші зусилля спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки в Україні за рахунок розвитку власного багатогалузевого агропромислового комплексу і підвищення конкурентоспроможності вітчизняної сільськогосподарської продукції. Йдеться про збільшення експортного потенціалу галузі», - заявив Андрій Клюєв. За його словами, за певних умов аграрний сектор може швидко розвиватися – до цього нас зобов’язують прийнятні природно-кліматичні умови, великий, порівняно з іншими країнами, фонд сільськогосподарських угідь, родючі ґрунти, досвід землеробства.

Перший віце-прем’єр-міністр висловив впевненість, що розвиток сільського господарства може призвести до загального збільшення робочих місць на кілька мільйонів, зокрема, і за рахунок суміжних галузей, а також - у машинобудуванні, металургії, хімічній промисловості, ПЕК, будівництві, на транспорті.

Незважаючи на те, що обсяг експорту продукції агропромислового комплексу є значно більшим за обсяг імпорту, не можна вважати виправданим збільшення імпорту традиційної для українського села продукції, наприклад, овочів, заявив Андрій Клюєв. Він переконаний, що необхідно не лише нарощувати власне виробництво такої продукції, а й створити відповідну інфраструктуру з її транспортування, зберігання та підготовки до реалізації, і відповідні кроки вже вживаються в різних регіонах України. Як приклад, він навів будівництво сучасних овочесховищ та оптових ринків для торгівлі вітчизняною аграрною продукцією.

Перший заступник глави Уряду, також сказав, що погоджується з експертами, які твердять, що ефективна реалізація будь-якого із завдань, спрямованих на розвиток АПК, не матиме належної оцінки, якщо Уряд не працюватиме над розвитком українського села.

«Модернізаційна політика в аграрному секторі має надати поштовх пожвавленню життя в сільській місцевості, додатковому припливу робочої сили та іншим позитивним процесам», - сказав Перший віце-прем’єр-міністр.

Він також зазначив, що розвиток вітчизняного АПК передбачає використання найсучасніших технологій. За його даними, ємність внутрішнього ринку сільгосптехніки на сьогодні складає біля 10 млрд. грн. За словами Андрія Клюєва, що би хто не говорив, а надії покладаються на вітчизняних сільськогосподарських машинобудівників, якими вже сьогодні створено понад 100 промислових зразків техніки та обладнання для АПК. Окрім того, передбачається створення спільних підприємств з закордонними виробниками найбільш популярної в Україні аграрної техніки, надання пільгових режимів виробництва з одночасним підвищенням податкового та митного навантаження на імпорт. Виробництва і нові робочі місця повинні створюватися саме в Україні, підкреслив Андрій Клюєв. Причому, за його словами, локалізація виробництва світових торгових марок в Україні має становити не менше 80%.

Андрій Клюєв зазначив, що для Уряду надзвичайно важливою є тема продовольчої безпеки - багато дій будуть спрямовані на те, щоб мінімізувати споживання українцями часто неякісних продуктів харчування імпортного походження.

«Працюючи над програмою розвитку внутрішнього виробництва, ми поставили завдання підвищити харчову цінність продуктів харчування в процесі вирощування, збереження та переробки сільськогосподарської сировини і виготовлення продовольчих товарів за рахунок вдосконалення технологічних процесів. Так само - заборонити застосування хімічних харчових добавок - фарбників, емульгаторів стабілізаторів, ароматизаторів, смакових добавок та консервантів, що здатні викликати алергію та інші захворювання. Треба  обмежити застосування небезпечних агрохімікатів у рослинництві та стимуляторів росту у тваринництві», - наголосив Андрій Клюєв.

Він додав, що українці мають право знати, що вони купують і що споживають. «Для цього ми передбачаємо створення мережі міжрегіональних сучасних лабораторій для підтвердження відповідності якості продовольчих товарів та з’ясування спірних питань з їх якості», - заявив Андрій Клюєв.

 

 

версія для друку