українська російська англійська
Микола Азаров: Бюджет 2012 року - це бюджет розвитку
14.09.2011 | 10:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Державний бюджет на 2012 рік буде бюджетом розвитку та підтримки вітчизняного товаровиробника. Саме так охарактеризував проект держбюджету на наступний рік Прем’єр-міністр України Микола Азаров, розпочинаючи засідання Уряду.

«Це бюджет пріоритетного розвитку внутрішнього ринку і стимулювання розвитку наших регіонів. Це бюджет соціального розвитку і створення нових робочих місць в Україні. Це бюджет підтримки вітчизняного виробника в ключових галузях промисловості, сільського господарства, житлово-комунального господарства і будівництва», - заявив Глава Уряду.

За його словами, цим бюджетом Уряд засвідчує, що Україна здійснює передбачувану, виважену економічну політику. «Політику зростання, яка значно більшою мірою, ніж раніше, спирається на внутрішній ринок», - додав Микола Азаров

Він зазначив, що бюджет розрахований на зваженому сценарії, який передбачає зростання реального валового внутрішнього продукту на 5,5% і скорочення дефіциту державного сектору до 2,5% ВВП.

Глава Уряду також наголосив, що на інвестиційні витрати Зведеного бюджету вперше спрямовується приблизно 5% ВВП або понад 75 млрд. грн. прямого бюджетного інвестування і стимулювання кредитної підтримки реального сектору економіки. Ще 17,3 млрд. грн. передбачено на фінансування інноваційно-інвестиційних програм розвитку регіонів.

Крім того, зазначив Микола Азаров, повною мірою запрацюють стимулюючі норми Податкового кодексу: «У цілому реалізація положень Податкового кодексу України дасть бізнесу додатковий інвестиційний ресурс біля 47 млрд. грн. У результаті ми очікуємо зростання прибутку підприємств на 16,7%».

 

версія для друку