українська російська англійська
Микола Азаров: Економія тепла і модернізація теплокомуненерго - не кампанія, а складові енергетичної стратегії держави
14.09.2011 | 11:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Громадяни України підтримують ініціативу Уряду протягом двох років обладнати всі квартири в країні лічильниками тепла для того, щоб сплачувати тільки за спожиті послуги з опалення. Це засвідчують відгуки громадян - користувачів соціальної мережі, з якими Прем’єр-міністр Микола Азаров спілкувався на своїй сторінці у «Фейсбуку».

«Ви знаєте, зав’язалась дуже жвава дискусія. Люди схвалюють таке рішення і активно обговорюють, як краще його втілити у життя. Багато хто пише, що вже зараз готовий навіть власним коштом встановити лічильник, але цьому опираються ЖЕКи і теплопостачальні організації – тому що їм важко буде покривати свою безгосподарність», - повідомив Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів.

Глава Уряду зазначив, що отримав кількадесят слушних відгуків, зауважень і пропозицій, які потрібно врахувати під час підготовки і реалізації цього проекту. Громадяни, повідомив Микола Азаров, говорять про необхідність у першу чергу вкладати кошти в модернізацію обладнання теплопостачальних підприємств і оновлення мереж. «Хочу пояснити, що індивідуальний облік тепла і модернізація теплокомуненерго – це паралельні процеси. Так само, як різноманітні заходи з ліквідації втрат тепла. Все це буде робитися одночасно. І це не кампанія, а велика складова енергетичної стратегії держави, яка має на меті реальну енергетичну незалежність і енергоефективність європейського зразка», - наголосив Прем’єр-міністр, зауваживши, що це – довготерміновий суспільний проект, значну частину роботи якого має виконати держава, але і громадяни мають зробити свій внесок в частині економного використання енергоресурсів.

Микола Азаров наголосив, що на модернізацію житлово-комунального господарства Уряд закладає значні ресурси в Держбюджет 2012 року. «Завдання Уряду полягає у тому, щоб створити умови і стимули для такої спільної роботи в усіх сферах. Вони є в програмі соціально-економічного розвитку, вони є і в проекті бюджету», - наголосив він.

 

версія для друку