українська російська англійська
Уряд прийняв проект Держпрограми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013-2014 роки
14.09.2011 | 13:04
Прес-служба Першого Віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні у середу прийняв за основу проект Держпрограми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013-2014 роки.

Як заявив під час засідання Уряду Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, роботу над проектом Програми розпочали ще на початку року. За його словами, вже навесні Урядом було прийнято Концепцію цієї Програми, на основі положень якої було започатковано бюджетний процес 2012 року.

Андрій Клюєв заявив, що Програма розроблялася за принципово новими методологічними та організаційними підходами. «Ми вперше змінили підхід до підготовки такого роду документів. На основі оцінок соціально-економічного стану кожного регіону, ми визначили потенціал розвитку національної економіки», - заявив Перший віце-прем‘єр-міністр.

За його словами, над проектом Програми працювали усі центральні органи виконавчої влади та регіони, залучались наукові заклади.

Андрій Клюєв повідомив, що вперше параметри розвитку країни у наступному  році характеризують зведені соціально-економічні показники, що представлені у Програмі в галузевому та територіальному розрізах, побудовані на базі даних підприємств, організацій та установ щодо їх виробничих програм та проектів.

Іншою особливістю Державної програми, за словами Першого заступника керівника Уряду, є те, що вона, вперше  у вітчизняній практиці державного планування, стала основою для формування та раціонального використання державних фінансових ресурсів відповідно до визначених цілей, пріоритетів і завдань.

Андрій Клюєв підкресли, що прийняття і реалізація Державної програми забезпечить виконання завдань Президента України Віктора Януковича щодо модернізації вітчизняної економіки та проведення структурних реформ, визначених у його передвиборчій  Програмі  «Україна   -   для  людей», Програмі економічних  реформ  на  2010-2014  роки, щорічному Посланні до Верховної Ради «Модернізація України – наш стратегічний вибір».

За словами Першого віце-прем‘єр-міністра, представлена Державна програма дає можливість здійснювати ефективний контроль за цільовим використанням державних ресурсів, однозначно оцінювати ступінь виконання поставлених завдань.

Цього тижня цей документ Уряд планує разом з проектом Державного бюджету на 2012-й та два наступні роки внести до Верховної Ради України.

 

версія для друку