українська російська англійська
Андрій Клюєв назвав основні напрями державної економічної політики на 2012 рік
14.09.2011 | 13:23
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Стимулювання модернізації реального сектору економіки - серед головних напрямів державної економічної політики наступного року. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, представляючи на засіданні Уряду проект Державної програми економічного та соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013-2014 роки.

За його словами, передбачається застосувати низку механізмів державної підтримки - від підтримки підприємств-виробників на умовах кредитування до запровадження державного замовлення продукції, у тому числі через державне оборонне замовлення. «Така підтримка, в першу чергу, буде спрямована на проекти структурної модернізації промисловості», - додав Андрій Клюєв.

У планах на найближчий рік, як зазначив Перший віце-прем’єр-міністр, - впровадження високих технологій у провідних галузях економіки і збільшення обсягів випуску високотехнологічної та конкурентоздатної продукції. За його словами, використовуючи механізми державно-приватного партнерства, планується організація серійного виробництва нових літаків, проведення технічного переоснащення виробничих потужностей підприємств літакобудування; відновлення діяльності підприємств суднобудування. Нові зразки космічної техніки планують виробляти у кооперації з іноземними партнерами.

«У наступному році майже на всіх промислових підприємствах планується скорочення матеріальних витрат, економія енергоресурсів. На окремих з них відбудеться нарощування виробництва експортоспроможної та імпортозамінної продукції за рахунок впровадження нових ресурсо- та енергозберігаючих технологій», - зазначив Андрій Клюєв.

Безумовним пріоритетом перший віце-прем’єр назвав  технологічну модернізацію виробництва.

 

версія для друку