українська російська англійська
Андрій Клюєв: Уряд розробив 2 сценарії розвитку економіки України у наступному році
14.09.2011 | 14:06
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Кабінет Міністрів розробив два сценарії розвитку вітчизняної економіки у наступному році.

Про це заявив у середу на брифінгу Перший віце-прем'єр-міністрМіністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

За його словами, в рамках оптимістичного сценарію, на основі якого розрахована Державна програма соціального та економічного розвитку на 2012 рік, очікується зростання ВВП України у наступному році в межах 6,5%. У випадку загострення кризових явищ у світовій економіці, уряд розраховує на 5% зростання ВВП, повідомив Андрій Клюєв. Саме на останньому варіанті прогнозу розрахований проект державного бюджету на 2012 рік, додав Перший віце-прем‘єр-міністр України.

Як він заявив під час свого виступу на засіданні Уряду, в умовах реформування вдалося закріпити позитивну динаміку розвитку країни. За його словами, Програма побудована за логікою: від стабілізації - до зміщення акцентів у бік перебудови економіки.

Андрій Клюєв назвав сім ключових пріоритетів на 2012 рік. Це - забезпечення умов для соціально-економічного зростання; модернізація виробництва та інфраструктури; підвищення соціальних стандартів; посилення ролі регіонів у забезпеченні зростання економіки та підвищення  їх  відповідальності за вирішення соціальних проблем; зміцнення обороноздатності держави; захист прав і свобод громадян, зміцнення  законності   та правопорядку; розвиток міжнародної співпраці.

«Першочергова увага приділятиметься залученню інвестицій та впровадженню інновацій, формуванню умов для переходу до «економіки знань», оновленню виробничих потужностей та інфраструктури, усуненню системних міжгалузевих диспропорцій, підвищенню стійкості економіки до різноманітних викликів та загроз. Ми вважаємо, що Україна повинна не тільки закріпити свої традиційні переваги у металургійної промисловості, хімії, сільському господарстві, але й суттєво підвищити роль інноваційного, високотехнологічного сектору і робити це не у майбутньому, а вже зараз», - заявив перший заступник керівника Уряду України.

За його словами, у наступному році актуальною залишається підтримка тих галузей, які мають потенціал для випуску продукції з високим ступенем доданої вартості та формують більш високі технологічні уклади. «Цеавіапром, ракетно-космічна галузь, машинобудування в цілому і ряд інших галузей», - заявив Андрій Клюєв. Він підкреслив, що багато підприємств цих секторів потребують серйозної реструктуризації та модернізації виробництв.

В той же час, за словами Андрія Клюєва, згідно з ідеологією реформ, буде знижуватися втручання держави в економіку - підйом повинен відбуватися на принципово новій основі, з опорою на нові фактори росту.

 

версія для друку