українська російська англійська
Уряд очікує у 2013-2014 роках структурні зміни в економіці у бік інноваційної моделі
14.09.2011 | 14:33
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Кабінет Міністрів розраховує, що 2013 – 2014 роки стануть періодом якісних структурних зрушень в економіці у бік посилення ролі інноваційної моделі розвитку. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв, представляючи на засіданні Уряду проект Державної програми економічного та соціального розвитку України на 2012 рік та основні напрями розвитку на 2013-2014 роки.

У 2013 та 2014 роках Уряд ставить перед собою завдання  забезпечити темпи зростання ВВП в середньому на рівні 7,3% на рік, збільшення промислового виробництва на 8-9% на рік, повідомив він.

За словами Першого віце-прем‘єр-міністра, створення умов для довгострокового кредитування реального сектору економіки, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів та створення умов для імпортозаміщення сприятиме структурно-інноваційним змінам у виробництві промислової продукції.

Андрій Клюєв відзначив, що у 2013-2014 роках державна аграрна політика буде спрямована на формування багатогалузевого рослинництва, підйом тваринництва, розвиток сільської інфраструктури та аграрного ринку. Прогнозується нарощування обсягів видобування власних енергоносіїв. У першу чергу таке зростання буде зумовлене ростом виробництва готової вугільної продукції пов’язане зі збільшенням попиту на вугільну продукцію.

Перший віце-прем‘єр-міністр також підкреслив, що планується збільшення видобутку в Україні всіх типів вуглеводнів.

За його словами, передбачається зменшення внутрішнього споживання природного газу у промисловості та комунальному господарстві на 3-4% завдяки запровадженню енергозберігаючих технологій та за рахунок заміщення природного газу іншими енергоносіями, при одночасному збільшенню його власного видобутку.

Андрій Клюєв також відзначив, що соціальна політика у 2013-2014 роках буде базуватися на підвищенні у 2013 році усіх соціальних стандартів та гарантій. Зокрема, мінімальну заробітну плату планується встановити  на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Перший заступник Глави Уряду також заявив, що суттєва увага приділятиметься модернізації та розвитку соціогуманітарної сфери, наближенню її до європейських стандартів.

 

версія для друку