українська російська англійська
В Україні буде створено ефективну систему розробки лікарських препаратів
15.09.2011 | 15:31
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Світовий ринок лікарських засобів для потреб охорони здоров’я та ветеринарії оцінюється на цей час у 850 млрд. дол. Ця галузь є капіталомісткою, наукоємною та потребує великої кількості висококваліфікованих кадрів і, крім того, стимулює розвиток багатьох суміжних індустрій. На цьому наголосив  Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України,  Володимир Семиноженко під час засідання науково-технічної ради Державної цільової науково-технічної програми розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров’я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011-2015 роки.

За словами голови Держінформнауки, ключовим елементом фармацевтичної галузі є система розробки інноваційних лікарських засобів, яка створює необхідні умови для організації, розвитку та функціонування виробництва лікарських препаратів. У високорозвинених країнах світу (США, Японія) та країнах, що розвиваються швидкими темпами (Китай, Індія), побудову та розвиток цілісної системи розробки власних лікарських засобів вважають одним із головних завдань. В Україні ж така система на сьогодні відсутня – вітчизняні фармацевтичні компанії практично повністю зосереджені на виробництві генериків. Така ситуація є негативною з точки зору необхідності збереження здоров'я нації, біологічної, економічної та, в цілому,  національної безпеки держави і потребує якнайскорішого розв’язання.

 Учасники зустрічі обговорили та затвердили положення про науково-технічну раду Державної цільової науково-технічної програми розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров’я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011-2015 роки, а також визначили керівників завдань Програми, які будуть забезпечувати координацію виконання її заходів.

Довідково:

Державна цільова науково-технічна програма розроблення новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів для забезпечення охорони здоров’я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини на 2011-2015 роки орієнтована на створення в Україні цілісного науково-технологічного ланцюга, який би охоплював всі стадії розробки лікарських препаратів від комп‘ютерного прогнозування до доклінічних випробувань перспективних препаратів. Перш за все, мова йде про створення інфраструктури для таких досліджень, яка повинна включати як низку ключових лабораторій, що обладнані сучасним устаткуванням та укомплектовані висококваліфікованими фахівцями для здійснення усіх стадій розроблення та проведення доклінічних випробувань лікарських засобів, так і про відпрацьованість на практиці ефективних зв‘язків між науковцями різних галузей – хіміками, біологами, фізиками, медиками, технологами.

 

версія для друку