українська російська англійська
Равіль Сафіуллін: Українські спортсмени тріумфально виступили на Чемпіонаті світу з сучасного п'ятиборства
15.09.2011 | 16:23
Прес-служба Державної служби молоді та спорту

На 101-му за рахунком Чемпіонаті світу з сучасного п’ятиборства, який пройшов з 8 по 14 вересня у Москві (Росія), українські спортсмени здобули чотири нагороди, зокрема Вікторія Терещук здобула три нагороди: два "золота" і "бронзу". В цілому українці завоювали "золото" в одиночних жіночих змаганнях, "золото" в змішаній естафеті принесли Вікторія Терещук разом з Дмитром Кірпулянським, бронзові нагороди отримали наші спортсмени в жіночій естафеті та чоловічій естафеті.

"Ніколи раніше ми не досягали таких успіхів на світовій першості - виступ українських спортсменів можна назвати тріумфальним! - зазначив Голова Державної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін, вітаючи спортсменів на прес-конференції 15 вересня.

Він нагадав попередні досягнення українців: в 2006 році на чемпіонаті світу Вікторія Терещук здобула "срібло", в 2008-му  – "срібло" у чоловіків-естафета, в 2009 – "бронза" в Дмитра Кірпулянського.

"Ваша перемога – це добрий знак напередодні проведення Олімпіади в Лондоні-2012 року – року,  в якому п’ятиборство, як вид спорту, відзначатиме сторіччя", - сказав Равіль Сафіуллін. Він також повідомив, що на сьогодні українські спортсмени здобули 2 ліцензії з цього виду спорту на Олімпійські Ігри-2012 року (Вікторія Терещук та Дмитро Кірпулянський), сподіваємося іще на 2 ліцензії.

Під час прес-конференції подарунки та квіти переможцям також вручили представники Національного олімпійського комітету та Федерації з сучасного п’ятиборства України.

Героїня змагань Вікторія Терещук розповіла про враження від непростого Чемпіонату. Вона також повідомила, що свій успіх присвятила дню народження сина Владислава, якому 16 вересня виповниться 2 роки.

У Чемпіонаті світу-2011 року взяли участь 177 представників із 36 країн світу. Фаворитами змагань і найбільшими нашими суперниками були спортсмени Росії, Угорщини, Італії, Німеччини, Чехії, Литви.

Команда України була представлена 8-ма спортсменами: Вікторією Терещук, Іриною Хохловою, Анастасією Спас, Наталією Левченко, а також Дмитром Кірпулянським, Павлом Кірпулянським, Олександром Мордасовим і Павлом Тимощенком.

Сучасне п'ятиборство є комплексним видом спорту, включає фехтування на шпагах, плавання, верхову їзду з подоланням перешкод (конкур) та комбінований вид (стрільба + біг). Цей вид спорту є досить складним і дорогим, оскільки потребує і особистої спеціалізованої підготовки і наявності матеріально-технічної бази. Така база має включати басейн, легкоатлетичний стадіон для зимової пори року, легкоатлетичний манеж, фехтувальний зал, кінну базу для зимової пори року, кінний манеж.

Українські спортсмени знаходять можливість успішно тренуватися і показують хороші результати. На даний час найсильнішими областями, представники яких є учасниками чемпіонатів світу та Європи, є Луганська, Донецька та Київ.

Наступні змагання, до яких готуються спортсмени, – Олімпіада в Лондоні та світова першість – 2012 року.

 

версія для друку