українська російська англійська
Вільфред Мартенс та Олександр Лавринович обговорили правові аспекти євроінтеграції України
15.09.2011 | 11:30
Прес-служба Міністерства юстиції

Правові передумови для укладання майбутньої Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом були обговорені у ході зустрічі Президента Європейської Народної партії Вілфреда Мартенса з Міністром юстиції України Олександром Лавриновичем. Зустріч відбулася 14 вересня у Міністерстві юстиції України.

У ході зустрічі президент ЄНП висловив думку, що під час укладання Угоди про асоціацію будуть актуальними питання виконання Україною своїх зобов‘язань, зокрема, що знаходяться в правовій площині. «Ми маємо переконати наших громадян, що цілі, які ми ставимо перед нашими країнами, є цілями і вашої країни», - зазначив, зокрема, Президент Європейської Народної партії.

Під час зустрічі сторонами були обговорені питання щодо ходу реалізації в Україні судової реформи, реформування виборчого законодавства, конституційного процесу в Україні, у тому числі в контексті розподілу владних повноважень між гілками влади тощо.

Олександр Лавринович поінформував Вілфреда Мартенса, що на сьогодні Україна не виконала лише одне зобов‘язання, яке було взяте нашою державою при вступі до Ради Європи – реформування кримінальної юстиції.

При цьому він розповів європейському політику про кроки, які здійснюються Україною для ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу, нових редакцій законів про прокуратуру та адвокатуру. За словами Міністра, сьогодні, вперше за останні 16 років членства України в Раді Європи, можна стверджувати, що ці питання можуть бути вирішені в короткому відрізку часу.

Олександр Лавринович також зауважив про необхідність змін до Основного закону держави. За його словами, зміни до Конституції назріли давно, на сьогодні таке питання стоїть на часі. Проте, наголосив він, йдеться лише про вдосконалення, а не радикальні зміни Основного закону.

Крім того, за словами Міністра юстиції, необхідні також зміни до Конституції, які створять внутрішньодержавні правові механізми для перспективи вступу України до Європейського Союзу. Такі зміни, на думку Міністра, можуть бути внесеними на фінальній стадії євроінтеграції країни.

 

версія для друку