українська російська англійська
Самовільне відключення від централізованого опалення шкодить системі теплопостачання
16.09.2011 | 09:53
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

13 вересня на одному із кіровоградських новинних сайтів з’явилась інформація щодо неможливості встановлення автономного опалення в молинська Долинського району. Прес-служба Мінрегіону коментує зазначений факт.

В останні роки серед громадян країни знайшли поширення системи індивідуального або поквартирного опалення.

Існуючий стан централізованих тепломереж свідчить про те, що вони не завжди справляються зі своїм призначенням.

Так, дійсно, індивідуальне опалення має явну перевагу над централізованим або автономнимпередусім тим, що температурний режим регулюється самими власниками житла в залежності від їх потреб і бажань.

Вирішення питання переведення житлових приміщень будинків з централізованого опалення на індивідуальне повинно відбуватися з дозволу органу місцевого самоврядування. Роботи з відключення від системи централізованого опалення та влаштування індивідуального опалення повинні проводитися відповідно до вимог чинних нормативних документів з питань будівництва.

Дозволи на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання видаються відповідною комісією органу місцевого самоврядування або місцевого органу виконавчої влади, до складу якої входять представники органу місцевого самоврядування або виконавчої влади, районного (місцевого) житлового управління, власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, організації газопостачання, організації електропостачання, організації водопостачання, екологічної інспекції (за згодою), районного відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, пожежного нагляду (за згодою), місцевої установи (закладу) держсанепідслужби, організації теплопостачання, проектної організації з опалення та теплопостачання, Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки МНС України.

Також існує можливість відключення від централізованого опалення за рішенням загальних зборів та за згодою всіх власників (уповноважених осіб) приміщень у житловому будинку.

У свою чергу системи індивідуального опалення мають достатньо недоліків. По перше, це вибухонебезпечність системи та небезпека отруєння продуктами згоряння через відсутність в будинках необхідних систем вентиляції, додаткових вхідних отворів для газу тощо. Крім, більшої актуальності набуває питання опалення місць загального користування в багатоквартирному будинку, особливо підвальних приміщень, де проходять водопровід і каналізація, щоб унеможливити їх замерзання.

Коментуючи ситуацію у м. Долинська, станом на 1 вересня поточного року 162 будинка міста законно відключилися від централізованої системи опалення, на підставі дозволів міжвідомчій комісії. Однак 541 будинок відключив від загального опалення самовільно. Таке відключення не просто шкодить системі централізованого теплопостачання, воно ще й підвищує собівартість послуги опалення. До того ж, самовільне відключення не є підставою для припинення нарахування оплати. Натомість, воно є приводом для подання скарги до суду.

У суді вже розглянуто 11 справ і 10 з них – на користь позивачів: ТОВ «Долинські об’єднані мережі» та КП «Координаційний центр обслуговування населення» при Долинській міській раді.

«Якщо громадяни хочуть відключитись від центрального опалення, то це треба робити усім квартирним будинком в установленому законодавством порядку» - зазначив  заступник міністра ЖКГ Віталій Шаповаленко.

Нагадаємо, що у 2007 році у місті Долинська за рахунок державних коштів суттєво поліпшили й оптимізували централізоване опалення, збудовано 4 автономні котельні. Таким чином собівартість послуги знизили на 11%. Це коштувало державі 4,9 мільйони гривень. До цього місто опалювалось котельнею Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд, яка працювала на 50% своєї потужності. Це призводило до значних недоцільних витрат та збільшення собівартості послуги централізованого опалення.

Нині мешканці Долинська сплачують за тепло 7,30 грн. за квадратний метр оселі. У той же час, це відшкодовує підприємствам теплопостачання лише 57% собівартості послуги.

 

 

версія для друку