українська російська англійська
Федір Ярошенко: Від стабілізації та протидії другій хвилі світової фінансової кризи - до сталого розвитку
16.09.2011 | 10:41
Прес-служба Міністерства фінансів

Вперше в Україні, базисом для побудови державного бюджету стала нова парадигма управління - «від стабілізації та протидії другій хвилі світової фінансової кризи до сталого розвитку». Про це повідомив Міністр фінансів України Федір Ярошенко на засіданні Ради регіонів, яке відбулось 15 вересня 2011 року під головуванням Президента України Віктора Януковича.

Федір Ярошенко зазначив, що проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» підготовлено у відповідності до «Національного плану дій на 2011 рік, щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 роки» спільно з Кабінетом Міністрів України, органами центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, профспілками та громадськістю.

Варто зазначити, що проект бюджету наступного року базується на оновленій законодавчій базі та розроблений на основі інноваційної моделі бюджетного процесу, де головними напрямками є:

- соціальна захищеність громадян;

- інноваційно-інвестиційне зростання економіки та стабільність;

- передбачуваність середньострокової бюджетної політики.

Завдяки проведенню реформ, ініційованих Президентом України, проект бюджету містить лише 22 текстові статті, тоді як у минулі роки їх кількість перевищувала 100 статей .

Окрім того, Урядом створена та застосовується інноваційна модель та система, яка забезпечує швидке реагування на проникнення світової кризи у фінансову систему України.

Закладені механізми дозволять зорієнтувати бюджетну політику на визначену систему цінностей, а саме, соціально-економічний розвиток, зростання рівня життя громадян та створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

За словами Міністра фінансів, новації бюджету наступного року прискорять зростання конкурентоспроможності нашої держави, підвищать її інвестиційну привабливість та нададуть народу України віру у майбутнє та впевненість у завтрашньому дні.

Важливим є те, що проект бюджету на 2012 рік побудований на реалістичних та збалансованих макропоказниках:

- номінальний ВВП - 1505,0 млрд. грн.;

- темпи зростання реального ВВП - 105,0%;

Також, значну увагу в проекті бюджету на 2012 рік приділено податковій політиці, основні орієнтири якої спрямовані на розвиток реального сектору економіки та формують підґрунтя для збільшення прогнозу доходів Державного бюджету України на 2012 рік на 12,6%, а саме:

- зниження ставки податку на прибуток з 23% у 2011 році до 21% у 2012 році;

- продовження дії окремих положень Податкового кодексу, які підтримують розвиток бізнесу;

- податкові преференції.

Загальний інвестиційний ресурс від надання преференцій суб’єктам господарювання становить 46,9 млрд. грн., зокрема:

- за рахунок ПДВ – 21,9 млрд. грн.,

- податку на прибуток – 20,5 млрд. грн.,

- запровадження нульової ставки оподаткування рентною платою – 1 млрд. грн.,

- звільнення від ввізного мита – 3,5 млрд. гривень.

Значним досягненням та логічним продовженням реформ Уряду є те, що в проекті бюджету на наступний рік передбачається зниження дефіциту державного сектору до 2,5 відсотка ВВП (у 2011 році – 3,5 відсотка ВВП).

Треба зауважити, що обсяг видатків та наданих кредитів державного бюджету 2012 року планується у сумі 374 млрд. грн., що на 29,3 млрд. грн. більше запланованого показника 2011 року та на 65,7 млрд. грн. більше факту 2010 року. При цьому Уряд забезпечує безумовне дотримання принципів раціональності, пріоритетності та ефективності видатків державного бюджету.

Підбиваючи підсумки, Федір Ярошенко наголосив, що бюджетна політика у 2012 році буде спрямована не на розпорошування фінансового ресурсу, а на його концентрацію відповідно до пріоритетних напрямів розвитку, визначених стратегічним планом нашої країни.

 

версія для друку