українська російська англійська
Угоди регіонального розвитку: уроки впровадження
16.09.2011 | 11:31
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства триває моніторинг виконання спільних заходів, передбачених вже діючими Угодами регіонального розвитку між Кабінетом Міністрів України та обласними радами.

Укладання угод стало доброю вітчизняною практикою співробітництва між центром та регіонами задля вирішення проблем територіального розвитку на довгостроковій основі.

В угоді чітко визначаються зобов’язання сторін, об’єктом яких є результат та критерії його оцінки. Тобто на момент укладання угоди формулюється відповідальність Уряду і місцевої влади за кінцевий результат її реалізації.

«Ми спільно визначаємо бачення майбутнього регіону, заради якого і держава, і громада об’єднують свої дії задля його досягнення. Сьогодні ми не маємо достатньо коштів задля вирішення одразу і усіх проблем в державі. Тільки разом ми можемо досягти успіху», - прокоментував Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

Реалізація зазначеного механізму триває з 2007 року. На сьогодні укладено та виконуються угоди щодо регіонального розвитку Донецької, Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Херсонської областей. На завершальному етапі підготовки знаходяться угоди з Сумською та Кіровоградською областями.

Коментуючи новину про недостатній рівень фінансування угоди регіонального розвитку Івано-Франківщини, заступник міністра Сергій Романюк зазначив: «У 2011 році загальний орієнтовний обсяг фінансування спільних заходів становить понад 99 млн. гривень, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету – біля 38 млн. гривень, коштів місцевих бюджетів – понад 17 млн. гривень та інших джерел – 44 млн. гривень. У той же час недостатнє фінансування за окремими спільними заходами обумовлена відсутністю проектно-кошторисної документації будівництва по деяким об’єктам та невирішенням питання передачі земельної ділянки облдержадміністрації».

 

версія для друку