українська російська англійська
Микола Присяжнюк доручив голові Держземагенства викорінити корупцію з земельної сфери
16.09.2011 | 17:03
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Найближчим часом поняття корупції має щезнути з земельної сфери. Всі працівники, які не можуть працювати чесно, мають бути не лише звільнені, але й понести кримінальну відповідальність. Про це сьогодні сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час наради з питань протидії корупції в органах земельної сфери.

Керівник Мінагрополітики відзначив, що коли йдеться про корупцію в нашій державі, то вказують, що вона найбільше поширена у двох сферах: бюджетній та земельній. «Збитки, завдані державі від земельної корупції, сягають мільярдів гривень. Але найгірше те, що земельна корупція найбільше б‘є саме по селянах. Адже вони найбільш незахищені в соціальному плані, і корупція позбавляє їх останніх засобів до існування. Скажу більше: корупція на селі є формою встановлення і закріплення новітніх феодальних стосунків», - повідомив Микола Присяжнюк.

Враховуючи те, що майже 40% українців мешкають у сільській місцевості, ця проблема стосується значної частини громадян. Тому це питання знаходиться під пильною увагою та особистим контролем Міністра та Президента.

«Повірте, що всі, хто з метою особистого збагачення заважатиме проведенню земельної реформи, залишаться не лише без посад, а й у місцях, які надовго позбавлять корупціонерів бажання наживатися на українському селянинові», - наголосив Микола Присяжнюк.

Також Міністр нагадав, що в липні цього року вступили в силу закони «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення». «Шановні, їх ніхто не скасовував. Вивчіть їх, як Отче наш. Ви зобов’язані їх виконувати», - звернувся Міністр до присутніх на нараді.

 

версія для друку