українська російська англійська
Азаров Єврозоюзу: Ніколи не сумнівайтесь у нашій надійності як партнера
17.09.2011 | 13:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Микола Азаров Єврозоюзу: «Ніколи не сумнівайтесь у нашій надійності як партнера». Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з Комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле у Ялті.

Також під час зустрічі сторони обговорили питання двосторонньої співпраці України та ЄС  та євроінтеграції. 

Прем’єр-міністр підкреслив, що на сьогодні накопичилося ряд питань щодо торгово-економічної співпраці України з різними країнами світу. За його словами, ці питання будуть викладені у листі України до СОТ з пропозиціями та обґрунтуваннями необхідності перегляду деяких позицій.

Зокрема, Микола Азаров повідомив, що Україна пропонуватиме переглянути позицію, відповідно до якої Україна погодилася на імпорт 250 тис. тонн цукру з тростини. За його словами, необхідність такого перегляду пов’язана з тим, що в Україні цього року буде надлишок цукру, очікується близько 4 млн. тонн цукру з буряка. Відповідний лист розробляє зараз Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Він підкреслив, що ні одна із позицій, які Україна пропонує переглянути, не стосуватиметься торгівлі з країнами ЄС, і жодним чином не змінить позицію України у переговорах щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС. «Ми будемо інформувати наших партнерів в ЄС про зміст наших пропозицій щодо перегляду умов нашого членства у СОТ і про хід переговорів. Обіцяю, що на всіх стадіях переговорів  ми вас інформуватимемо. Саме такі директиви я дав Міністерству економіки», – наголосив Глава Уряду.

У свою чергу Штефан Фюле поінформував, що на наступному тижні у Брюсселі відбудуться переговори з Першим віце-прем’єр-міністром Андрієм Клюєвим, і ця важлива позиція Прем’єр-міністра щодо перегляду умов членства України у СОТ буде врахована та донесена до керівництва  Євросоюзу.

Водночас Глава Уряду Микола Азаров підкреслив, що Україна  залишається надійним партнером ЄС у питаннях транзиту газу, незважаючи на будь-які складнощі переговорного процесу з Росією щодо перегляду газових контрактів 2009 року. «Україна залишається безумовним надійним партнером Європи у питаннях транзиту газу», - наголосив Прем’єр-міністр.

При цьому він підкреслив, що Україна має гарні можливості для транспортування газу, оскільки наша країна пропонує повний спектр послуг щодо транзиту газу. Зокрема, Микола Азаров навів приклад вітчизняних підземних сховищ газу в Західній Україні, які можуть забезпечити стабільність і  гарантованість поставок газу.

У свою чергу Штефан Фюле заявив, що ЄС розглядає Україну як комплексного транзитера вуглеводнів до Євросоюзу. Він повідомив, що Комісар ЄС з питань енергетики на наступному тижні буде у Києві.

 

версія для друку