українська російська англійська
Юрій Бойко: Через 7-10 років ми будемо експортувати власний газ
19.09.2011 | 09:13
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Україна через 7-10 років може розпочати експорт газу власного видобутку, зокрема – сланцевого газу. Про це в ефірі програми «Велика політика» заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

«Ми впевнені у перспективах нашої газотранспортної системи, адже не лише за нашими оцінками, але й за оцінками компаній, які підписали чи будуть підписувати з нами договори, через 7-10 років ми перетворимося у експортерів газу, зокрема – сланцевого. І наша ГТС буде прокачувати газ у напрямках, які будуть затребувані», - сказав Міністр.

Він нагадав, що Україна вже підписала контракт вартістю 800 млн. доларів із компанією «Шелл» щодо видобутку нетрадиційного газу.

«А у найближчі 3 місяці ми підпишемо контракт іще з 5 компаніями, серед яких «ЕксонМобіл», «РВЄ», «Ені». Всі вони мають досвід видобутку сланцевого газу чи вугільного метану, що є для нас надзвичайно актуальним», - зазначив Юрій Бойко.

За його словами, за консервативними оцінками західних компаній і агентств, запаси сланцевого газу в Україні становлять близько 5 трлн кубометрів.

Міністр також наголосив, що 29 вересня у Києві пройде масштабна міжнародна конференція за участі представників Єврокомісії щодо модернізації української ГТС, а у листопаді – ще одна міжнародна конференція з питань сланцевого газу.

«Це свідчить про те, що провідні компанії розглядають нас, як перспективного партнера з видобутку сланцевого газу, який має значні поклади цього енергоносія», - сказав Юрій Бойко.

 

 

версія для друку