українська російська англійська
Україна буде здійснювати транзит газу до Європи у необхідних обсягах
19.09.2011 | 09:45
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Україна донесла до послів держав країн Європи свою позицію: поставки газу до країн Євросоюзу будуть здійснюватися у повному обсязі. Про це під час програми “Велика політика” заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

«Питання енергетичної безпеки сьогодні є надзвичайно важливими для Європи, а ми є ключовими гравцями, адже транзитуємо 80% російського газу. Тому ми визнали за необхідне запросити послів і роз’яснити їм нашу позицію. Ключовим на цій зустрічі стало те, що ми зафіксували – незважаючи на всі переговори і протиріччя з російськими партнерами, ми будемо здійснювати транзит у тому обсязі, який є необхідним для Європи, який записаний у контракті, до того часу, поки ми не підпишемо новий контракт», - наголосив Юрій Бойко.

Міністр також підкреслив, що Європі необхідно визначитися – який з південних газопроводів вона збирається підтримувати.

«Набукко» і «Південний потік» обидва газопроводи приходять до однієї точки у Європі. І настане день – ми про це відкрито говорили – коли Європі потрібно буде визначитись, який з них вона підтримує. Єврокомісія підтримує «Набукко», декілька країн Євросоюзу підписали угоду щодо «Південного потоку». Ця відсутність чіткої позиції, на мій погляд, є на сьогодні головною проблемою Європи щодо реальної диверсифікації джерел енергоресурсів», - підкреслив Юрій Бойко.

 

версія для друку